pondělí 18. října 2021 Lukáš

Agresivní muž hlavním aktérem scény jako z akčního filmu

V pondělí 16. ledna pět minut po 19. hodině večerní bylo na linku 156 přijato oznámení na neznámého muže, který měl v českobudějovické ulici J. Opletala kopat do dveří kadeřnictví. Z tohoto důvodu byla na místo vyslána i hlídka strážníků městské policie.

Policistům se na místě přihlásili muž se ženou, kteří v mezipatře budovy označili strážníkům osobu, která se tohoto jednání měla dopustit. Tento muž byl proto hlídkou vyzván, aby prokázal svoji totožnost, na což však zareagoval pouze sprškou nadávek, a přes opakovanou výzvu odmítal svoji totožnost sdělit.

Poté se z ničeho nic rozběhl směrem ke dveřím kadeřnictví, před nimiž stála výše uvedená žena. Tu muž nárazem dveří odrazil, při čemž jí způsobil zranění na ruce, a do kadeřnictví vběhl s tím, že se před hlídkou zavře. Té se však přes zarputilou snahu muže podařilo do dveří vniknout a prchajícího agresivního výtečníka za použití donucovacích prostředků položit na zem a spoutat ho.

Jelikož žena, které muž způsobil zranění ruky, na dotaz strážníků, zda potřebuje přivolat zdravotnickou pomoc, sdělila, že si ji zajistí sama, mohla se hlídka plně věnovat muži, který i přes to, že byl na zemi spoután, kladl aktivní odpor a i nadále odmítal prokázat svoji totožnost.

Protože se muž projevoval nesouvislou řečí a jeho chování připadalo strážníkům značně podivné, byla na místo přivolána i rychlá záchranná služba. Současně s ní se na místo dostavil i bratr spoutaného muže, který uvedl, že se od neděle projevuje nenormálně a mluví značně nesouvislou a zmatenou řečí.

Z tohoto důvodu bylo přítomným lékařem rozhodnuto o mužově převozu na psychiatrické oddělení českobudějovické nemocnice. Jelikož však odmítal do vozidla záchranářů nastoupit a i nadále kladl aktivní odpor, musely ho hlídky strážníků a přivolaných policistů do sanitního vozu společnými silami doslova odnést.

Jelikož byl muž stále značně agresivní, asistovali u převozu i strážníci, kteří provedli asistenci i u příjmu pacienta a při jeho umístění na lůžkovém oddělení, kde mu byla sejmuta pouta a pacient předán do péče lékařů.

Napsal Václav Sup, Městská policie České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.