středa 13. listopadu 2019 Tibor

Do zákazu vjel s falešnou občankou a bez řidičáku

V pondělí 12. prosince v 10.40 hodin prováděla hlídka strážníků Městské policie České Budějovice kontrolní činnost zaměřenou na dodržování pravidel správného parkování v ulici Hroznova, do které v tu dobu vjel řidič, který tím porušil zákaz vjezdu. Z tohoto důvodu byl 27letý muž zastaven a vyzván k podání vysvětlení.

Muž přesto, že měl v občanském průkaze zapsáno trvalé bydliště v Českých Budějovicích, tvrdil, že to zde moc nezná, a proto se přestupku omylem dopustil.  Mladíkovo tvrzení se však hlídce nezdálo, a tak muže požádala, aby uvedl datum svého narození ústně. Muž to však nebyl schopen učinit a odkázal hlídku na údaje vepsané v občanském průkaze.

V tu chvíli se kolem mladíka začala stahovat pomyslná smyčka, neboť jeho totožnost byla pro hlídku značně nevěrohodná, a proto byl k objasnění totožnosti vyzván k předložení dalšího průkazu, tentokráte řidičského oprávnění, které měl mít tak jako tak při řízení vozidla u sebe.

Muž však nebyl schopen řidičský průkaz strážníkům předložit s tím, že si ho údajně zapomněl doma. Jelikož se strážníkům nezdála pravost občanského průkazu, na kterém si řidič nebyl vůbec podobný, přivolali strážníci na místo hlídku Policie České republiky.

Před jejím příjezdem se muž strážníkům přiznal, že řidičský průkaz vůbec nevlastní, a že cizí občanský průkaz údajně našel. Na něm se však datum narození nápadně shodovalo s mužovou pravou identitou s tím rozdílem, že se ve skutečnosti nejednalo o občana Budějovic, ale o osobu s trvalým bydlištěm na území Libereckého kraje.

Napsal Mgr. Václav Sup, Městská policie České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Tomáš Hájíček

Týýý brďo!!! Ozbrojení šimpanzi z MP Thomadorf dopadli velice nebezpečného zločince a to prosím bez jediného výstřelu vážení...ta jednosměrka byla určitě jen lest...:-DDDD

úterý, 13. prosince 2011, 11:06

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.