sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Hlubočtí policisté si posvítili na opilou mládež

Minulý pátek se v okolí Hluboké nad Vltavou uskutečnila policejní bezpečnostní akce s názvem Mládež. Cílem bylo zabránit podávání a požívání alkoholických nápojů, užívání omamných a psychotropních látek osobám mladším osmnácti let, eliminace možného narušení veřejného pořádku a předcházení páchání trestné činnosti.

„Policejní akce, do které bylo zapojeno kolem dvaceti policistů, včetně pracovníků odboru sociálně právní ochrany dětí Magistrátu města České Budějovice, byla zároveň zaměřena i na kontrolu dodržování povinností provozovatelů pohostinských zařízení, týkající se zákazu prodeje či podávání alkoholických nápojů nezletilým nebo osobám zjevně ovlivněným alkoholickým nápojem či jinou návykovou látkou,“ informovala Budějckou Drbnu tisková mluvčí policie Regina Tupá.

V průběhu této akce bylo policisty u pětadvaceti osob mladších osmnácti let provedenou dechovou zkouškou zjištěno požití alkoholu. „Výsledky provedeného orientačního vyšetření na přítomnost alkoholu v dechu se pohybovaly v rozmezí od 0,1 do 1,4 promile. Nejvyšší naměřená hodnota byla zjištěna u teprve šestnáctiletého mladíka!“ řekla Tupá.

„Tato bezpečnostní akce opět potvrdila svou opodstatněnost,“dodala Regina Tupá. Hlubočtí policisté budou podle tiskové mluvčí v provádění akcí podobného charakteru i nadále pokračovat.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.