Počasí dnes13 °C, zítra9 °C
Pondělí 4. března 2024  |  Svátek má Stela
Bez reklam

Hromadná potyčka před vlakovým nádražím

Dne 28. 10. 2011 v 15:00 hod. bylo na linku 156 přijato oznámení na vzájemné napadání několika osob před vstupní halou vlakového nádraží. Z tohoto důvodu byla na místo vyslána i hlídka strážníků MP ČB, která při přesunu na místo obdržela upřesňující hlášení o tom, že zde jeden z mužů zůstal po potyčce ležet bezvládně na zemi.

Tuto osobu nalezli strážníci na chodníku u světelného přechodu přes ulici Nádražní směrem k ulici Lannova. Při příjezdu na místo již kolem zraněného muže byla skupinka osob, které mu poskytovaly první pomoc. Tato skupina přivolala RZS a dala strážníkům přesný popis trojice pachatelů, které hlídka vzápětí nalezla opodál před vchodem do nádražní haly. Všichni tři muži zde byli strážníky zadrženi. Z důvodu stupňující se agrese však museli být na místo přivolány i další hlídky městské policie i Policie ČR.

Zraněný muž byl převezen na traumatologické oddělení českobudějovické nemocnice, zatímco všichni tři pachatelé ve věku 36 až 55let skončili na záchytce, kam byli strážníky a policisty převezeni. Při následné dechové zkoušce bylo u trojice zjištěno 1,55 až 2,19 promile alkoholu v dechu. Celý případ byl následně předán policii k dořešení.

Hledanou osobu a ukradené jízdní kolo z Milína zadrželi strážníci v ČB

Dne 28. 10. 2011 v 17:25 hod. byla obsluhou MKDS spatřena na Sokolském ostrově skupina 4 podezřelých osob. Při přiblížení záznamu bylo zjištěno, že jeden z mužů odpovídá popisu hledané osoby, a proto byla na místo okamžitě vyslána i hlídka strážníků MP ČB, která zde 25letého mladíka zadržela. Jelikož tato skupina měla s sebou i několik jízdních kol, byla tato kola okamžitě zkontrolována, zdali některé z nich nepochází z trestné činnosti. Jak se ukázalo, strážníci měli dobré oko, neboť další z mladíků, který hledanou osobu doprovázel, měl u sebe kolo odcizené v Milíně u Příbrami.  Z tohoto důvodu nejen 25letý hledaný mladík, ale i jeho o rok mladších společník skončili na policejní služebně, kam byli strážníky spolu s kradeným kolem převezeni.

Dvojice zvonila na zvonky tak dlouho, až si pro ni přijeli strážníci – ukázalo se, že mladík je hledaný, pokusil se utéci, ale skončil na policejní služebně

Dne 30. 10. 2011 v 0:39 hod. byla vyslána hlídka strážníků MP ČB do ulice Zachariášova, kde dle telefonického oznámení mělo docházet k rušení nočního klidu neustálým zvoněním na vstupní zvonky. Po příjezdu do ulice za necelé tři minuty, byla před jedním z domů zadržena mladá dvojice (dívka 21let, muž28let), která se strážníkům bez vytáček přiznala, že to byli právě oni, kdo zde zvonili. Dívka hlídce uvedla, že se snaží pouze dozvonit na svou kamarádku, se kterou v bytě bydlí, neboť si od společného bytu zapomněla klíče.

Aby strážníci nejeli na místo zbytečně, provedli u mladé dvojice i kontrolu totožnosti, při které bylo zjištěno, že mladík, který dívku doprovázel, je osobou hledanou policií. Do té doby bezproblémový mladík se v tu ránu pokusil o útěk, při kterém byl však strážníky dostižen a zadržen. Jelikož se mužovo chování náhle změnilo, začal býti agresivní a klást odpor, musel být strážníky nakonec spoután a převezen na policejní služebnu, kde byl předán službu konajícím policistům.

Mladého muže kousl při venčení pes do nohy

Dne 30. 10. 2011 v 12:45 hod. bylo na linku 156 přijato oznámení na pokousání psem v ulici V. Nováka. Z tohoto důvodu byla na místo vyslána i hlídka psovodů MP ČB, které se zde přihlásil pokousaný muž. Ten uvedl, že jej kousl pes zezadu do pravé nohy, když kolem něj procházel a to bezdůvodně aniž by ho nikterak dráždil. Dále uvedl, že mu zvíře nezpůsobilo žádná zranění, pouze roztrhlo nohavici u kalhot.

Jelikož černobílého křížence venčily dvě teprve 14leté dívky, byla o celé události vyrozuměna jejich matka, která se s poškozeným mužem dohodla na vyrovnání vzniklé škody. Jelikož věc byla na místě vyřešena a muž nebyl nikterak zraněn, celá událost již nebyla dále postupována.

Trojice mladíků převrhla dopravní značku a poté rozkopávala odpadkové koše na Lannově třídě – museli sjednat nápravu a zaplatit pokutu

Dne 29. 10. 2011 v 3:50 hod. byla přes operační středisko městské policie vyslána hlídka strážníků do ulice Lannova, kde se měly nacházet tři osoby rozkopávající odpadkové koše. Tyto osoby ve věku 19 až 22let byly hlídkou zadrženy na křižovatce ulic Nádražní a Rudolfovské, kde je přijíždějící strážníci dostihli a vyzvali k podání vysvětlení. Při něm se jeden z mužů ke všemu přiznal, že on byl ten, který odpadkové koše a dopravní značku převrhl.

Tento muž pak musel před strážníky sjednat nápravu a vše uvést do původního stavu. Navíc za své chování obdržel i tisícikorunovou pokutu, která byla

Kradené vozidlo v Husově kolonii

Dne 30. 10. 2011 v 20:50 hod. prováděla hlídka MP ČB kontrolní činnost v okolí Husovy kolonie, kde si strážníci povšimli odstaveného vozidla v poslední řadě bloku garáží v ulici Blahoslavova. Jelikož celá situace byla strážníkům značně podezřelá, neboť vůz měl SPZ hozené uvnitř na sedačkách, prověřili původ automobilu, při kterém se potvrdila prvotní domněnka o tom, že vůz bude patrně kradený. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána i hlídka Policie ČR, které byl případ předán k dořešení. 

Autor: Mgr. Václav Sup

Štítky Policie České republiky, policejní stanice, odpadkový koš, Nemocnice České Budějovice, Milín, železniční stanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hromadná potyčka před vlakovým nádražím  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.