Počasí dnes20 °C, zítra21 °C
Neděle 19. května 2024  |  Svátek má Ivo
Bez reklam

Kam si zajít na kafe s dětmi

Léto se nám pomalu přehoupává do podzimu a venkovní aktivity nám budou ubývat. Ale co s takovým dítkem neposedným? Nejčastějším řešením většiny rodičů a prarodičů je vzít juniory do kavárny. Cestou se nám trošku vydovádí a uvnitř kavárny procvičí klingonštinu s ostatními svého druhu.


Přehled o kavarnách vhodných k posezení s dětmi nám připravila naše čtenářka Lucky Santangelo.

Najít kavárnu či restauraci s dětským koutkem není zrovna nejednodušší, ale situace se stále lepší. Ovšem dětský koutek typu židličky a stolku ze švédského nábytkářského řetězce s omalovánkami nepočítám.... Tam se děti moc nezabaví. Alespoň né ty moje.

Pokud budu mluvit za sebe, tak jako první tu byl Mléčný bar, kde se nekouří, ale je tam takový divný koutek (snad jen ty velký kostky) se třemi stolečky. Což by ani tak nevadilo, kdybychom na ten koutek viděli a děti by nemusely chodit kolem vchodových dveří .... kolik dětí tam vyběhlo nevím, ale riskovat bych to nechtěla. K tomu jako velké mínus bych přidala obsluhu, kterou to hodně nebaví. Na druhou stranu tam mají nejlepší palačinky a malej se tam na půl hodinky zabaví. Pak jdeme jinam.

Mým nejoblíbenějším koutkem byla vždycky Bazilika.... Ale nyní už ne. ...Bohužel ubyla křesla a opět zklamala obsluha, která by se viděla nejraději úplně někde jinde. Pokud byste si přáli něco přiobjednat, možná obsluhu ani nenajdete. Ubyla nabídka nápojů i občerstvení.

Dále bych zmínila Restauraci Zelená Ratolest, kde pro malé caparty najdeme písek, odrážedla a houpačku. Pro starší větší trampolínu, která jim uplně stáčí. Sama jsem se divila, ale i osmiletá holčička mé kamáradky nechtěla po dvou hodinách jít domů smiley

Moje kamarádka Martina navštěvuje mimo jiné Pasáž Danielu a Café Galerii a hodnotí je následovně:

"Pasáž Daniela má klidné posezení u kávy s dětmi venku na zahradě. Je tam několik houpaček, velká skluzavka a pískoviště. To je bohužel bez písku. Jinak milá obsluha a dobrá káva i poháry. Velké mínus u této kavárny je tehdy když není pěkné počasí. Vnitřek je kuřácký a nikotin je tam značně cítit už dopoledne.

Café Galerie je příjemná a klidná kavárna s menším koutkem pro děti. Výborná káva, dobré zákusky a milá obsluha. Při pěkném počasí je možnost sedět venku na zahrádce. Zde je malé pískoviště pro děti."

V centru se často pohybuje Wolenby, tak jsem ho také požádala o názor:

"My chodíme s juniorem pravidelně do kavárny La Storia. Dětský koutek využije junior cca 5 minut. Poté musíme projít celou kavárnu. Zkontrolujeme dortíky, které jsou v nabídce. Pozdravíme se s "Tejou" (přeložím: strejdou alias majitelem kavárny). Poté beru do ruky noviny, srkám kávu…… a kde je junior? O toho se stará manželka smiley, čili nejlepším řešením je vzít maminku s sebou jako mobilní dětský koutek." smiley

Pokud zajdeme mimo centrum tak bezkonkureční vyžití pro dětičky je Hřiště bez bot a Centrum Chňapík.

V Hřišti bez bot je třípatrová prolézačka a děti Vám nebudou chtít jít domů. Mají tam rovněž výbornou kávu. Vstupné pro děti od 3 let je vyšší - 150 Kč, ale když tam jdeme tak si na to vyčleníme celé odpoledne. Můžete si vzít knížku nebo počítač - wifi zdarma. Děti od 1- 2 let mají vstup za 50 kč a je tam pro ně speciální místo mimo prolézačku, kde se jim také bude moc líbit.

Centrum Chňapík je za ZŠ Matice Školské, vstupné je 45 Kč za dítě a rozhodně se zde parádně vyřádí.  Centrum je více cenově dostupné a dobrou kávu tam mají taky. Hřiště je vnitřní i venkovní.

A jaké máte zkušenosti vy?

Těšíme se na vaše komentáře.

Autor: Lucky Santangelo

Na textu spolupracoval: Wolenby

Foto: Wolenby

Štítky káva, kavárna, restaurace, nápoj, palačinka, podzim

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hawky

Ještě že piju pivčo.....kafčo jen v kanclu, nebo turka na fotbalu. :-)

Úterý, 27. září 2011, 20:30Odpovědět

Kam si zajít na kafe s dětmi  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.