sobota 23. října 2021 Teodor

Mladík ujížděl před strážníky na zamčené koloběžce

Českobudějovičtí městští policisté se nenudili ani během prvního aprílového dne. Deset minut před sedmou hodinou večer hlídka spatřila v ulici Matice školské jedenadvacetiletého mladíka, který jel po chodníku na motorové koloběžce.

Jakmile však muž spatřil projíždějící hlídku, evidentně znervózněl, začal se všemožně ohlížet a zrychlovat, aby se co nejrychleji dostal z dohledu strážníků.

„Vzhledem k jeho podezřelému chování strážníci neváhali, ihned otočili služební vozidlo a značně nervózního mladíka se vydali zastavit. Jeho dostižení nebyl problém, neboť na koloběžce byl ještě stále uzamčen zámek, a to takovým způsobem, že muži znemožňoval jízdu,“ popsal kuriózní situaci mluvčí strážníků Václav Sup.

V tu chvíli už bylo jasné, že motorová koloběžka je kradená. Muž se ještě snažil obstát s tvrzením, že od jejího zámku nemá klíče jen proto, že koloběžka je jeho známého, kterému ji pouze tlačí domů do Lidické ulice. „Vzhledem k silnému rozrušení z dopadení však zapomněl na to, že se pohybuje úplně opačným směrem, než strážníkům tvrdil, a to do ulice Boženy Němcové,“ řekl mluvčí Sup.

Ani ne do dvaceti minut se budějckým strážníkům přihlásil skutečný majitel, který si mezitím – aniž by něco tušil – dopřával sklenice lahodného moku v místní hospůdce na rohu Lidické a Matice školské. Zloděj koloběžky byl mezitím předán přivolaným policistům, kteří si případ od strážníků převzali.

Při bezpečnostní prohlídce bylo navíc u muže s minulostí recidivisty zjištěno, že má u sebe i větší množství mobilních telefonů a bižuterie neznámého původu...

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.