pondělí 21. června 2021 Alois

Muž přepadl v Budějcích cestovní kancelář, policie hledá svědky

Českobudějovičtí policisté hledají od čtvrtečního odpoledne pachatele loupeže, který přepadl pracoviště cestovní kanceláře v Krajinské ulici. Odnesl si kořist v řádu tisíců korun, řekla v pátek policejní mluvčí Regina Tupá.

Muž vešel do cestovní kanceláře před 17. hodinou a pod pohrůžkou násilí chtěl na obsluze peníze. Žena za přepážkou mu ze strachu o život vydala několik tisíc korun, pachatel pak utekl. Vše se obešlo bez zranění.

"Podle dosavadních informací má přepadení na svědomí česky hovořící muž nezjištěného věku, vysoký asi 160 centimetrů, zavalité postavy. Obličej si maskoval černou čepicí. Na sobě měl tmavou bundu a tmavé kalhoty. Policisté se obrací na občany, kteří by mohli jakoukoli informací přispět ke zjištění totožnosti pachatele loupeženého přepadení, aby kontaktovali kteroukoliv policejní služebnu nebo přímo linku tísňového volání 158," řekla Tupá.

Případ řeší policisté pro podezření ze spáchání zločinu loupeže. Nový trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody na dva roky až deset let.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.