pondělí 21. června 2021 Alois

Muž s 3,7 promile alkoholu a smyslem pro humor

Dne 25. listopadu 2011 v 11:57 hod. byla hlídka strážníků MP ČB vyslána do ulice U Černé věže, kde se měl nacházet bezvládně ležící opilý muž. Toho zde strážníci skutečně objevili a po chvíli se jim ho podařilo i probudit.

Muž je pak přivítal slovy „Dneska jsem asi to trochu přehnal, vyžral jsem 2 litry víňáka na zahřátí a nějak se teď nemohu zvednout.“

Jelikož byl muž silně ovlivněn alkoholem a nebyl schopen samostatné chůze, byla u něj provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 3,70 promile alkoholu v dechu. Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto o mužově převozu na protialkoholní záchytnou stanici.

Před transportem na záchytku zkontrolovala hlídka mužův zdravotní stav, zdali si při pádu neublížil. Padesátiletý muž však strážníky ujistil, že je v pořádku se slovy „Zdravej jsem jak řípa, ale vožralej jako prase.“

Opilý cyklista obhajoval svůj přestupek tím, že si myslel, že ho pronásledují dva falešní policisté – měl dvě piva a dva FERNETY, nadýchal 0,62 promile 

Dne 26. listopadu 2011 v 0:50 hod. si hlídka strážníků MP ČB všimla v ulici Okružní muže jedoucího na kole, který se zde pohyboval tak, že ze svého jízdního pruhu přejížděl opakovaně do protisměru. Hlídka jela chvíli za mužem, který si strážníků nakonec všiml, a proto okamžitě z kola slezl a začal kamsi telefonovat.

Když strážníci k muži přistoupili, začal své chování odůvodňovat tím, že si myslel, že jej pronásledují dva falešní policisté, a proto začal volat na tísňovou linku městské policie, aby tuto skutečnost zde oznámil. Přitom požadoval, aby se mu strážníci prokázali služebním průkazem s tím, že si uniformu a odznak, jež měla hlídka na sobě, může koupit v ARMYSHOPU  a služební vozidlo s majákem si prý může také polepit sám.

Muž však neměl s hlídkou o přestupku takto debatovat, neboť si díky své výřečnosti zadělal na větší problém, než byla jízda po nesprávné straně vozovky. Při rozhovoru s mužem totiž strážníci ucítili z muže alkohol, a proto ho podrobili orientační dechové zkoušce, při které muž nadýchal 0,62 promile.  Poté se 44letý cyklista hlídce přiznal, že před tím, než usedl na kolo, vypil 2 piva a dva panáky citrusového FERNETA.

Muž tak musel domů dojít po svých a celá událost byla předána správnímu odboru magistrátu města, kde může cyklista skončit s pokutou od 2 500 do 20 000 Kč!

Kouř z garáže upozornil na dva zloděje barevných kovů

Dne 26. listopadu 2011 v 9:15 hod. prováděla hlídka strážníků kontrolní činnost v ulici Žerotínova, kde si strážníci všimli hustého černého dýmu vycházejícího z jedné z garáží v ulici Blahoslavova. Z tohoto důvodu se hlídka na místo přemístila, aby zjistila, zdali na místě nehoří. Po příchodu k druhé řadě garáží zde však strážníci uviděli dva mladíky, kteří zde měli rozdělaný oheň a cosi v něm pálili. Z tohoto důvodu hlídka muže vyzvala, aby oheň okamžitě uhasili.

Jak se ukázalo muži ve věku 22 a 20let zde opalovali asi 30 metrů dlouhý a 2cm silný měděný kabel tak, aby se zbavili jeho gumového potahu. Hlídku se pak snažili přesvědčit tím, že kabel vzali doma, ale nechtěli být konkrétní a říci, kde to má být. Navíc jeden z mladíků začal tvrdit, že tudy prý pouze procházel, protože zde opodál měl čekat na přítelkyni.

Strážníci ale výmluvám obou mužů neuvěřili a na místo přivolali hlídku Policie ČR, které byl celý případ předán k dořešení.

Napsal Mgr. Václav Sup, MPČB

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.