čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Muž z Budějc vydíral a podváděl zaměstnance

Českobudějovičtí policisté stíhají jednatele firmy provozující ve městě herny za vydírání a podvody. Nutil své zaměstnance při nástupu podepisovat prázdné směnky, pak je připravil o více než půl milionu korun, řekla v pátek policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Nedostatečného právního podvědomí svých zaměstnanců měl během let 2006 až 2009 využívat muž z Českých Budějovic. Jako jednatel společnosti s ručením omezeným, která provozuje na Českobudějovicku herny, podváděl a vydíral několik svých zaměstnanců. Ti jako podmínku přijetí do zaměstnání museli při nástupu podepsat prázdnou směnku či prázdný papír.

Zaměstnavatel jim své počínání vysvětlil tím, že v případě, kdy by například způsobili škodu na majetku herny, použije prázdný papír jako směnku nebo vypíše na podepsanou směnku příslušnou částku a dále bude dluh vymáhat u soudu.

„Úmysl měl však od počátku jiný. Do podepsaných směnek či listů měl v úmyslu v budoucnosti vypsat takovou finanční částku, která neměla žádný důvodný základ. Později si tak vymýšlel nejrůznější důvody, proč po svých zaměstnancích vyžadovat peníze a pak je podepsanými směnkami vydíral. Jihočeští kriminalisté z odboru hospodářské kriminality na případu pracují již od roku 2009," řekla Uhlířová.

Kriminalisté doposud zjistili, že muž svým jednáním napáchal škodu za více než 530 000 korun. Jednatel společnosti je obviněný z trestných činů podvod a vydírání a policisté jej stíhají na svobodě.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.