Počasí dnes27 °C, zítra30 °C
Sobota 20. července 2024  |  Svátek má Ilja
Bez reklam

Muže se 1,5 promile za volantem přistihli strážníci

Dne 9. 11. 2011 v 1:58 hod. prováděla hlídka strážníků MP ČB kontrolní činnost v ulici K. Chocholy, kde strážníky dojelo další vozidlo, jež mělo zapnuto pouze obrysová světla a mlhovky, ačkoliv byla naprostá tma. Z tohoto důvodu se hlídka rozhodla vozidlo zastavit a řidiče zkontrolovat.

Z jeho chování bylo patrné, že je z přítomnosti hlídky silně rozrušen, a že na pokyny strážníků reaguje značně zmateně. Z tohoto důvodu se hlídka rozhodla u 24letého mladíka provést i orientační dechovou zkoušku, při níž bylo zjištěno, že muž před jízdou požil alkoholických nápojů, ačkoliv strážníkům tvrdil, že nikoliv. Výsledná zkouška však řidiče usvědčila. Při ní bylo mladíkovi naměřeno 1,56‰. Pod tíhou důkazů se muž nakonec sám přiznal, že popíjel v nedaleké restauraci, kterou téhož dne údajně otevírali.

Vzhledem k výsledku dechové zkoušky a k podezření na spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, byla na místo přivolána i hlídka Police ČR, která si případ od strážníků převzala.

Zdroj: MP ČB

Štítky Česko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Muže se 1,5 promile za volantem přistihli strážníci  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.