Závěr uplynulého týdne se pro policisty z Českých Budějovic nesl ve znamení záchrany lidských životů. Během jediného večera se jim podařilo nejdřív zabránit muži ve skoku pod auto a poté stačili včas předat lékařům mladou ženu otrávenou léky, kterou doma hlídali dva agresivní psi.
Obě události se staly ve čtvrtek večer. Kolem půl osmé zavolal na linku 158 operačního střediska v Budějcích neznámý člověk a policistovi řekl, že svůj život nezvládá a že si něco udělá.
„Operační důstojník Jan Pfleger zareagoval okamžitě. S mužem zapředl rozhovor o jeho problémech, zjistil i jak se jmenuje a že je někde u obchodního centra Mercury. Pfleger okamžitě do těchto míst, během hovoru s mužem, vyslal hlídky,“ uvedl mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.
Sebevrah se důstojníkovi do telefonu svěřil, že nezvládá svou situaci a chce skočit pod auto. „Štěstí stálo na straně sebevraha. Policisté, kteří vyjeli na místo, muže naštěstí znali a našli jej téměř hned u Nádražní ulice a předali ho přivolaným lékařům,“ doplnil Matzner.
ČTĚTE TAKÉ: Policista zabránil mladému muži skočit z Dlouhého mostu
Necelé tři hodiny po této události oznámil policistům jiný muž, že má obavy o svou přítelkyni, která mu poslala SMS zprávu, ať jí odpustí a netrápí se kvůli ní. Policisté ze Suchého Vrbného tak vyjeli na adresu, kde by se mohla dívka zdržovat.
„Od sousedů zjistili, že dům je prázdný, rodiče dívky jsou na dovolené. Naštěstí poslední ze zastižených sousedů policistům uvedl, že dívky přítomnost v domě nemusí být znát, obývá totiž samostatný domek uvnitř objektu,“ upřesnil policejní mluvčí.
Policisté nakonec uvnitř objektu našli samostatný domek s otevřeným oknem. „Situace se zdramatizovala, protože policista Josef Šupler viděl oknem na posteli bezvládné ženské tělo a vedle něho několik krabiček léků,“ řekl Matzner a dodal, že policisté okamžitě přivolali záchrannou službu.
Paničku v bezvědomí však střežili dva agresivní psi. „Žena na volání nereagovala, a tak Josef Šupler, jištěný kolegou, odlákal pozornost psů a vnikl do domku. Jelikož dívka nijak nereagovala, do své péče si ji převzali lékaři, kteří konstatovali silnou intoxikaci léky a ihned ji převezli do nemocnice,“ dodal tiskový mluvčí Policie ČR.
ČTĚTE TAKÉ: Budějčák se chtěl oběsit na mostě, policisté mu to překazili
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám