Nejen koně pod kapotou se objevili v úterý před devátou hodinou ranní na Husově třídě. Podle informací, které se Budějcké Drbně podařilo získat, uteklo stádo pěti koní nejspíš od centra zajišťující péči o postižené na sídlišti Vltava. Policisté přijali oznámení o jejich volném pohybu zrovna v okamžiku, kdy se zvířata nacházela na křižovatce s Vodňanskou ulicí.
Celou situaci viděla na vlastní oči čtenářka Budějcké Drbny Jasmína Pražáková. „Ráno jdu po Husovce, poblíž zastávky U Parku vylezu z malého místního obchůdku a naproti mně stádo splašených koní. Celá Husovka stála, kolem nich jen policisté a náhončí. Běželi po hlavní silnici a taky po chodníkách. Jen tak tak jsem uhnula,“ popisovala svědkyně.
„Policisté z českobudějovického oddělení hlídkové služby společně se strážníky městské policie museli zabezpečit plynulost a bezpečnost silničního provozu,“ řekla Drbně mluvčí Policie ČR Regina Tupá.
Dalšímu pohybu koní se jim podařilo zamezit krátce před devátou hodinou ranní u veterinární kliniky v ulici Na Zlaté Stoce. Urazili tedy pořádný kus! „Apelujeme na všechny majitele hospodářského zvířectva, aby si řádně zabezpečili své farmy i ohradníky!“ nabádá mluvčí policistů.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.