Policisté hledají svědky dvou dopravních nehod

K první nehodě došlo dne 23. srpna v 16 hodin na silnici I. třídy č. 3 v katastru obce Hosín. Neznámý řidič jel pravděpodobně vozidlem značky Škoda Felicia zelené barvy ve směru od Prahy do Českých Budějovic.

Následně nejspíše vlivem mikrospánku přejel do protisměru, kde ohrozil vozidlo značky Fiat Ducato, které jelo opačným směrem. Řidič Fiatu se snažil zabránit čelnímu střetu a havaroval vpravo mimo komunikaci na travnatý pás. Viník nehody asi 100 metrů za místem nehody zastavil, ale poté z místa ujel. Ve Fiatu nebyl nikdo zraněn.

Druhá nehoda se stala dne 28. srpna okolo 17.05 hodin na silnici III. třídy č. 15523 v katastru obce Vidov, konkrétně poblíže odbočky k Úpravně vody Plav. Dosud neustanovený řidič jel s nezjištěným osobním automobilem po uvedené silnici ve směru od Vidova na Heřmaň a při projíždění levotočivé zatáčky vjel s vozem do protisměru.

Při tomto manévru ohrozil řidiče protijedoucího autobusu ČSAD, který zabránil střetu tím, že strhl řízení vpravo. Přičemž pravým bokem autobusu narazil do svodidel, která poškodil. Viník nehody však nezastavil a ujel směrem na Heřmaň.

V obou případech řidiči od nehody ujeli.

Pokud byste měli jakékoliv informace, které by mohli policistům pomoci nehody objasnit, obraťte se, prosím, na linku 158 nebo přímo na telefonní číslo stálé služby Dopravního inspektorátu České Budějovice 974 226 588.

Napsala Štěpánka Uhlířová, Policie ČR

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky havárie, silnice, České Budějovice, Praha, Fiat, Škoda Felicia, Hosín, Heřmaň, ČSAD, Fiat Ducato

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.