středa 22. září 2021 Darina

Pomůžete splnit vánoční přání dětem z azylového domu?

Na blížící se vánoční svátky se jako každý rok nejvíc těší ti nejmenší, jelikož na rozdíl od dospělých vidí volné dny v závěru roku úplně jinýma očima. Jsou totiž plni očekávání, co jim přinese Ježíšek. Ne všichni však můžou trávit Vánoce v kruhu rodinném a dostat od rodičů všechno, co si přejí…

Azylový dům Filia se nachází ve středu Budějc a je obklopen prostornou zahradou. Je určen pro matky s dětmi či dívky od 18 do 26 let. Všichni tam mají k dispozici společné sociální zařízení a kuchyňky, k dalším zařízením patří společenská místnost, učebna, prádelna, sušárna a kočárkárna. Celková kapacita je 15 pokojů se 45 lůžky.

Podle Petry Pščolkové je kapacita domu dostačující. „Dům poskytuje jednoroční azyl těm ženám, které se ocitají ve finanční krizi a nemají ani na nájem, ale i ženám, které žily s násilnickými partnery,“ vysvětlila Petra Pščolková. Důvodů, proč ženy do azylového domu přicházejí, je však více. V současné době je obsazenost přibližně 75 procent.

Papír splněných přání

Petra Pščolková se společně s dalšími maminkami – Editou, dvěma Ivami a Jarkou – snaží pomáhat maminkám a dětem v azylovém domě. V minulosti se rovněž věnovaly charitě a pořádaly různé sbírky, například na Japonsko, chráněné dílny a další. V současné době spolupracují výhradně s azylovým domem Filia a jejich kooperace trvá už půl roku.

V minulosti se jim podařilo vybrat peníze na věci do kuchyňky, na knížky a další potřebné věci. Tentokrát se tyto dámy, které se věnují rodinnému skautingu, rozhodly, že splní dětem jejich skutečná přání. Proto vznikl takzvaný Papír splněných přání. „Chcete udělat dobrý skutek a potěšit tyto děti? Přímo od nich jsem zjistila, co by je skutečně potěšilo a co by si doopravdy přály,“ řekla Pščolková Budějcké Drbně, která se stala mediální partnerkou tohoto projektu.

Nemáte moc peněz? Nevadí! Dárky jsou převážně v hodnotě 100 až 200 korun českých. Jedná se zejména o oblečení, kosmetiku, školní potřeby a hračky. Kdokoli z vás by měl zájem podílet se na dobré věci, nechť napíše do komentářů pod článkem jméno dítěte a název dárku, který by rád zakoupil. Pokud však chcete dětem přispět větší částkou, určitě se nebudou zlobi

Přemýšleli jsme, jak pomoci ještě více a sestavili jsme ještě jeden seznam, kde se nachází přehled dárků určených pro celý kolektiv. Jsou to věci, které dětem a matkám v azylovém domě chybí. Jedná se především o DVD přehrávač, který byl z domu odcizen! Těm nejmenším by se velmi hodily plastové židličky a stolečky, plastová kuchyňka na hraní, plastová skluzavka a tak podobně. Dále zde není například ani jeden dětský kočárek. V neposlední řadě by maminky a děti uvítali více barevných papírů, temper, pastelek a jiných potřeb na malování. Malování je součástí zdejší terapie a bohužel i na něj chybí prostředky…

Kdy a kam můžete dárky nosit? Na to je jednoduchá odpověď.  Ve dnech 1. až 15. prosince mezi 10. a 18. hodinou do Domu U Beránka v Krajinské ulici číslo 35 nebo do Horké Vany v ulici Česká číslo 7.

Děkujeme za vaši případnou pomoc a těší nás váš zájem o ty, kteří nemají to štěstí být kompletní rodinou a těšit se na dárky pod stromečkem. Tatínka dětem nenahradíme, ale můžeme jim udělat alespoň lepší a veselejší Vánoce. A to už za ten pocit stojí, ne?!?

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Mardzallka :o*

Ahoj, jinak na koho nevyšel dárek nezoufejte. Po městě je mnoho kasiček, kde se snažíme vybrat penízky na kolektivní dárky. Jinak mnoho přátel doneslo i pár věcí navíc takže každé dítko dostane ještě jeden dárek o kterém neví :) Kasičky kam můžete přispět najdete v : Horké vaně, Domě u Beránka, Kredance, hračkářství v Krajinské, Oasa ISIS Hradební 12. Stále nemáme jeden kočárek, plastové židle a stůl, 2x přenosné DVD, DVD a skluzavku.

středa, 7. prosince 2011, 10:56

Mardzallka :o*

Je to možné v neděli v Horké Vaně v Český ulici viz článek od 17-23h :) sobota 17-24h všední dny 9-23h

pátek, 2. prosince 2011, 14:57

Erika Nagyova

my ze sestrou jsme se zhodli ze by jsme koupili nejake vytvarne potreby, dalo by se je odevzdat i v nedeli?

pátek, 2. prosince 2011, 13:25

Mardzallka :o*

Vážení dárky jsou rozebrány a teď už jen kolektivní dárky jako je montážní stůl, dětská plastová židlička, dětský plastový stůl, DVD přehrávač, DVD přenosný přehrávač, odstrkovadlo, skluzavka, dětský kočárek, plastová kuchyňka a jakékoliv výtvarné potřeby (plastelína, modurit, barvy na sklo, tempery, barevné papíry, korálky, atd.)

středa, 30. listopadu 2011, 17:36

Mardzallka :o*

Takže co ještě chybí ...rychlejší přehled :) Mirek G., 4 roky Oblečení (tričko,mikina,...) vel.104 200,- Natálie V., 5 let rukavice, čepice vel.116 100,- Josef P., 4 roky Oblečení (minkina) vel.104 200,- Milan B., 9 let oblečení (tričko,ponožky,mikina) vel.134 200,- Kolektiv: DVD přehrávač, DVD přehrávač přenosný, plastový montážní stůl, plastové dětské židle 4ks, plastové dětské židle 4ks, plastové odstrkovadlo, dětský kočárek, plastová skluzavka

středa, 30. listopadu 2011, 15:00

Mardzallka :o*

Ahoj Editko, použité věci mohou také nosit jen ať je nebalí. Omrkneme to a uvidíme zda to přidáme k dárkům či jen darujeme. Jinak tady je seznam co chybí a jsou zde i kolektivní dárky, pro ty co by se složily či vybrali mezi sebou peníze. Samozřejme, že odstrkovadlo či kočárek, kuchyňka, plastové židličky, skluzavka, domeček mohou být i použité a pak je předáme jen formou daru. Nové věci se týkají hlavně dárků pro děti ne kolektivní :) i když by bylo fajn mít vše nové :) ale darům se nebráníme v domě je využíji i tak :)

středa, 30. listopadu 2011, 14:03

Hawky

Děkuju za radu Mardzillko, dáme to s rodinou dohromady. Mám 13-ti letýho syna, tak nám taky poradí.

středa, 30. listopadu 2011, 13:47

Bezedný Frank

Aktuální verze je na webu a nebo na tomto odkazu: http://www.budejckadrbna.cz/files/drbna/uploads/files/tabulka%20%283%29.JPG :-)

středa, 30. listopadu 2011, 13:37

Mardzallka :o*

DVD přehrávač tip pro kolektiv i jednotlivce http://www.mall.cz/stolni-dvd-prehravace/lg-dvx440

středa, 30. listopadu 2011, 13:20

Mardzallka :o*

Ahoj Hawky, Lukáše ti rezervuji. Stavebnice bude super nějaké lego či něco podobného. U vietnamců třeba za Teskem na tom náměstíčku je velké vietnamské centrum a tam se dá okolo 200-250Kč koupit něco podobného jako lego, v originál legu se dá koupit třeba do 200,- 3 různá skladací auta,nebo Merkur http://www.zbozi.cz/vyrobek/efko-stavebnice-roto-farm/ http://www.zbozi.cz/vyrobek/merkur-stavebnice-merkur-machinery-set-basic/

středa, 30. listopadu 2011, 13:18

Hawky

Ahojky, jestli se v tom neztrácím (nevím jak v Horký vaně), tak je "volný" Lukáš V. 12 let. Vzal bych tedy rád oboje 100 i 200, jenom prosím Petru o upřesnění stavebnice....díky.

středa, 30. listopadu 2011, 08:39

Edita Mečířová Tobi

Peťko, sleduju z povzdálí.... ozývají se mi lidé, jenž by chtěli darovat hezké, ale již použité věci, jenž se hodí do seznamu, Zatím je "kupím" s příslibem, že uděláme např doplňkovou akci.... či jak.... ju?.... A nebylo by vhodné udělat sbírku menších částek, na ty velké dárečky?- mnoho lidí by rádo (dle ohlasů) přispělo, jen nemají celou částku na dárek....

středa, 30. listopadu 2011, 08:26

Martin Štulla

Kdyby to takhle šlo v každém městě, hned by byli ty Vánoce veselejší :)

úterý, 29. listopadu 2011, 22:34

Hawky

Ahojky Mardzallko, nebylo by už lepší napsat, kdo je ještě volný? :-) jinak se nám Bezednej upíše :-), protože tolik hodných lidí....:-)

úterý, 29. listopadu 2011, 22:17

Bezedný Frank

A máme tu aktualizici aktualizace :-) http://www.budejckadrbna.cz/files/drbna/uploads/files/tabulka%20%281%29.JPG

úterý, 29. listopadu 2011, 22:15

Hana Hojgrová

ok. Mareček G. 6l - 100kč a Dominiček 5l. 100 Kč, ju........... tak si píšu a počítám s tím

úterý, 29. listopadu 2011, 22:12

Barbora .

Ano rezervujte mi je!!! Díky B.

úterý, 29. listopadu 2011, 22:04

Bezedný Frank

Tak a je tu malinko guláš :-) Prosím o aktuální verzi poslat na info@budejckadrbna.cz

úterý, 29. listopadu 2011, 22:02

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.