úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Rvačka psů skončila krvavými šrámy i napadením majitelky

Hlídka psovodů českobudějovické Městské policie byla v neděli odpoledne před 15. hodinou vyslána do Korandovy ulice, kde mělo dojít ke rvačce psů a fyzickému napadení majitelky jednoho z domácích mazlíčků.

„Po příjezdu na místo byla hlídkou kontaktována jedenašedesátiletá žena, která strážníkům sdělila, že při venčení svého psa byl její čtyřnohý miláček napaden jiným psem, který ho měl pokousat v oblasti hrudníku a břicha,“ uvedl mluvčí městské policie Václav Sup.

Tím však celá událost podle tvrzení majitelky poraněného psa neskončila, neboť hned poté ji v prostoru křižovatky doběhl muž, zezadu ji uchopil za bundu, otočil obličejem k sobě a poté rukou silně sevřel hrdlo. „Během toho rdoušení měl ženě sprostě nadávat a vyhrožovat jí, že zabije nejen jí, ale i jejího psa, pokud ho i příště nechá jít na volno,“ dodal Sup.

„Napadená žena dále uvedla, že útočícího muže zná. Strážníkům tedy uvedla jeho jméno i bydliště. Dále jim pak sdělila, že s tímto mužem už v minulosti řešila obdobný případ, kdy byl její pes rovněž napaden psem tohoto majitele,“ popisoval mluvčí.

Muž byl následně strážníky kontaktován a vyzván k prokázání totožnosti. Při následném podání vysvětlení muž na svoji obranu uvedl, že cizí pes měl údajně vběhnout na jeho pozemek.

Vzhledem k špatnému psychickému stavu ženy a viditelným pohmožděninám v oblasti krku byli na místo přivoláni i zdravotníci, kteří si ženu převzali k ošetření. „Po zjištění všech skutečností byla na místo přizvána i hlídka Policie ČR, které byl celý případ předán k došetření,“ uzavřel Václav Sup.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.