Počasí dnes-1,8 °C, zítra-1 °C
Sobota 18. ledna 2025  |  Svátek má Vladislav
Bez reklam

Uklouzané silnice vypekly i některé řidiče na Budějcku

Mráz, ledovka a velké množství sněhových srážek. S typickým prosincovým počasím se včera museli vypořádat všichni, kteří usedli za volant a brázdili silnice nejen v regionu. Na Budějcku se během dne stalo třináct dopravních nehod, při nichž utrpěli čtyři lidé lehká zranění.

K jedné z úterních dopravních nehod se zraněním došlo krátce po druhé hodině odpolední poblíž Hosína, kde se Toyota Yaris, jedoucí směrem na Hlubokou, čelně srazila s Peugeotem 206.

„Po projetí mírné pravotočivé zatáčky řidička toyoty pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost stavu a povaze komunikace a povětrnostním podmínkám, na souvislé ujeté vrstvě sněhu dostala smyk a přejela do protisměru,“ líčila průběh nehody Regina Tupá, mluvčí budějckých policistů.

Oba řidiči utrpěli při střetu zranění, s nimiž byli vozidlem rychlé záchranné služby převezeni do českobudějovické nemocnice. Celková hmotná škoda na obou autech se odhaduje na nejméně 170 tisíc korun.

„Dopravní policisté i nadále nabádají řidiče k maximální obezřetnosti a pozornosti při jízdě na zasněžených silnicích. Zvýšená opatrnost je tou největší prevencí. Použití zimních pneumatik by mělo být samozřejmostí!“ varovala Regina Tupá. Jak dodala, nejčastější příčinou havárií v úterý byla nepřiměřená rychlost a nesprávný způsob jízdy.

Foto: Policie ČR

Štítky nehoda, havárie, čelní střet, Hosín, Toyota Yaris, Peugeot 206, zranění, silnice, úraz, Toyota, Nemocnice České Budějovice, Policie České republiky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Uklouzané silnice vypekly i některé řidiče na Budějcku  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.