pátek 22. října 2021 Sabina

Zloděj kradl přepravky s prázdnými lahvemi od piva

Na začátku tohoto pracovního týdne, v pondělí ve čtvrt na deset večer, obdrželi budějčtí městští strážníci oznámení na dvě osoby, které kradly pivní přepravky z areálu Budějovického měšťanského pivovaru.

„Strážníci okamžitě vyrazili o tomto činu informovat ostrahu objektu. Druhá hlídka mezitím přijela na místo od Modrého mostu a vydala se zlodějům odříznout cestu z druhé strany. Strážníci se proto vydali po stezce proti proudu řeky směrem k zadní části objektu, kde po chvíli potkali náhodného kolemjdoucího, který potvrdil, že před malým okamžikem viděl u plotu dva muže, jak vynášejí z pivovaru přepravky s prázdnými lahvemi od piva,“ řekl mluvčí Městské policie České Budějovice Václav Sup.

O této skutečnosti byla vyrozuměna i hlídka v objektu, aby tam mohla zloděje případně odříznout. „Krátce poté zaslechli strážníci u řeky křik pracovníka ostrahy a po chvíli přibíhat i jednoho z mužů s přepravkami. Ten však nevěděl, že se vydal špatným směrem naproti přicházející hlídce, které vběhl přímo do náručí,“ popisoval Sup.

Podle něj muž chtěl sice zpočátku bránit svůj lup násilím i proti strážníkům, ale poté, co na místo dorazila i druhá hlídka, a následném zjištění, že je ze všech stran obklopen muži zákona, se raději vzdal dobrovolně.

Dále mluvčí městské policie uvedl, že při následném podání vysvětlení šestadvacetiletý muž sdělil, že přišel do objektu skutečně krást s tím, že chtěl přepravky i s obsahem ´prodat´ v obchodním domě, protože již nemá žádné peníze a pobírá jen nízké dávky. „Na dotaz, kdo byl v objektu s ním, pouze odvětil, že nic víc již strážníkům nesdělí,“ doplnil Václav Sup a dodal, že následně byl případ předán Policii ČR.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.