pátek 7. května 2021 Stanislav

Nejčtenější

Studie k parku 4 Dvory je hotová. Nová část nabídne větší skatepark, zeleň, ale i prostor pro sport a rekreaci

Park 4 Dvory je zase o kousek blíže svému „rozšíření“. Architekti Markéta a Petr Veličkovi a David Prudík, kteří na projektu pracují, představili studii, která je nezbytnou součástí k realizaci nové části parku. Podle Veličky by mohl být park příští...

Škoda po včerejším střetu kamionu a vlaku u Písku dosahuje téměř 12 milionů korun

Na téměř 12 milionů korun je vyčíslena škoda, která vznikla při středečním střetu kamionu s vlakem na okraji Písku. Souprava po nárazu vykolejila. Při nehodě utrpěl zranění strojvedoucí a jedna z cestujících. Co je příčinou nehody, není zatím jasné.

Střet osobního vlaku s nákladním automobilem zastavil dnes odpoledne provoz na železniční trati mezi Pískem a Čížovou. K nehodě, při které se poranila dvojice osob, došlo kolem 16:30 v blízkosti stanice Písek-Dobešice a průmyslové zóny.

Česko v noci zasáhne vydatný déšť. Hladiny některých řek se mohou zvedat

V noci ze soboty na neděli zasáhne Česko vydatný dešť. Meteorologové proto vydali výstrahu, která platí až do zítřejší 11 hodiny dopoledne. Na některých místech mohou intenzivní srážky zvednout hladiny řek.

Stavba D3 změní železniční trať u Hodějovic

Železniční trať z Českých Budějovic do Českých Velenic bude mít u Hodějovic nový 1,4 kilometru dlouhý úsek. Trať se posune kvůli stavbě dálnice D3. Starý úsek trati dělníci demontují. Zmizí tak původní mosty, propustky, železniční přejezd a trakční...

Parní sezonu na úzkokolejce dnes zahájila jízda historické lokomotivy

Historická lokomotiva z roku 1898 dnes zahájila parní sezonu na úzkokolejce mezi Jindřichovým Hradce a Novou Bystřicí. Stroj se vrátil na trať po čtyřech letech po generální opravě. Jedná se o jednu z nejstarších parních lokomotiv v Česku.

Budějcké očkovací centrum navštívila ministryně financí. Poté vyrazila na jednání na krajský úřad

Budějcké očkovací centrum dnes dopoledne navštívila ministryně financí Alena Schillerová. Po prohlídce odjela spolu s hejtmanem Martinem Kubou na krajský úřad, kde jí představil hospodaření kraje a další plány rozvoje regionu.

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: Tajemný dům v centru

Nevím jak vy, ale když jdu od hlavní pošty na náměstí Přemysla Otakara II. ulicí Karla IV. a míjím zdevastovaný dům „U Zedníků“ vždycky si říkám „taková škoda, že je nevyužitý a chátrá“. Přibližně před šesti měsíci někdo urazil zámek od velkých...

Ředitel jihočeského krajského úřadu Milan Kučera rezignoval na funkci

Ředitel jihočeského krajského úřadu Milan Kučera rezignoval na svou funkci. Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení. Krajský úřad do té doby povede pověřený ředitel. Kučera vedl krajský úřad necelých devět let.

DOPRAVNÍ INFO: Květen přinese především dlouhotrvající uzavírky silnic druhých a třetích tříd

Jaká dopravní omezení čekají v následujících týdnech řidiče v jižních Čechách? Pojďme se podívat na jednotlivé uzavírky.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.