St 12. 8. 2026Klára
Ostatní sporty

Budějcké ragbistky postoupily. Cíl je udržet vyšší soutěž

Mmhermi@gmail.com1 minuta čtení2. 10. 2016, 11:31
RC České Budějovice
RC České Budějovice

Hráčky budějckého Rugby Clubu postoupily před sezonou do vyšší soutěže a v ní atakují lepší polovinu ligy. Pomáhají jim zkušenosti bývalé reprezentantky v Česku.

Získat do svých řad trenérku ragby v Česku je obtížné. Českobudějovickým ragbistkám se to ale povedlo. Před třemi roky získaly trenérku Terezu Daňhelovou, která je i bývalá reprezentantka. „Ženské družstvo existuje čtyři roky, ale do příchodu trenérky jsme byly bez většího úspěchu,“ uvedla hráčka Petra Fiřtová.

Budějcké hráčky změnily pod trenérkou kompletní přípravu a bylo to znát. Postoupily do vyšší soutěže a v ní jsou zatím na 4. místě. „Hrajeme druhou nejvyšší soutěž. V lize je šest týmů,“ říká Daňhelová. „Naším cílem je udržení soutěže a rozšíření týmu o nové hráčky.“

RC České Budějovice hraje sedmičkové ragby a jeho hráčky mají šanci i na reprezentaci. „Když má hráčka talent a pracuje na sobě na hřišti i mimo něj, může se dostat i do reprezentace. Z našeho týmu hrály za juniorskou reprezentaci již čtyři naše hráčky,“ říká dále Fiřtová.

V letošní sezoně zatím odehrály Jihočešky na turnajích 12 zápasů a obsadily dvakrát čtvrté místo a jednou páté. Před říjnovými turnaji jsou celkově na čtvrtém místě. „Trénujeme dvakrát týdně na hřišti TJ Vltava u ZŠ Bezdrevská a pokud by někdo měl zájem si zahrát, rádi ho uvítáme,“ dodala Fiřtová.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook