St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Noc venku lidem ukáže, jaké je to žít v zimě na ulici

YYvetta Chmelová s využitím TZ2 minuty čtení21. 11. 2017, 7:55
Noc venku v Českých Budějovicích se uskuteční už počtvrté.
Noc venku v Českých Budějovicích se uskuteční už počtvrté. · Foto: Městská charita České Budějovice

Jaké je to spát venku, jako bezdomovec, si mohou zájemci na vlastní kůži vyzkoušet v noci ze čtvrtka 23. na pátek 24. listopadu i v Českých Budějovicích. Krajská metropole se totiž zapojí do celorepublikové charitativní akce Noc venku. Jejím cílem je nejen seznámit se s problematikou bezdomovectví, ale také podpořit lidi bez střechy nad hlavou..

Noc venku se bude letos ukuteční ve čtvrtek 23. listopadu  v různých městech po celé České republice. Jedná se o ojedinělý projekt, jehož cílem je seznámit širokou veřejnost s problematikou života lidí bez domova a zprostředkovat jim zážitkovou formou „běžné fungování" člověka žijícího na ulici. Šestý ročník celorepublikového projektu zároveň pomůže získat prostředky, které budou použity na podporu lidí bez domova. 

Městská charita v České Budějovicích se do projektu zapojí už počtvrté. 

Akce bude v Českých Budějovicích probíhat v Literární kavárně Měsíc ve dne v Nové ulici. Program začne ve čtvrtek 28. listopadu v 18:00 hodin. „Celý večer bude hrát kytarista z řad bezdomovců, bude také povídání o bezdomovcích, dražba obrazů jednoho z bezdomovců, bezdomovecké divadlo Popelka z popelnice, vysílání dokumentu Můj stan, můj hrad a po 22:00 hodině bude možnost přespání Na Sadech pod hvězdami. Cílem je, aby si lidé na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je spát jako bezdomovec, ráno se vzbudit a jít do práce. Po absolvování noci venku, spáči obdrží certifikát," přiblížila program Kristýna Koutská z Městskě charity České Budějovice

Při akci se budou také prezentovat služby Terénního programu, Domu svatého Pavla, Preventu 99, z.ú., a Rozkoše bez rizika trochu jinou formou než je zvykem. Po celou dobu kulturního programu bude probíhat workshop, malování na tašky a výroba vánočních svícnů, a také prodej výrobků sociální služby Domino, služby pro lidi s duševním onemocněním. K vidění budou obrázky dětí pod názvem „Pohled na lidi bez domova“ a to právě očima dětí ze Základní školy Baarova v kontrastu první a deváté třídy. Ke zhlédnutí bude také výstava fotografii bezdomovců z Českých Budějovic a také bude možnost bezplatného vyšetření na HIV / AIDS v Rozkoši bez rizika v České ulici. 

„Vstupným jsou trvanlivé potraviny v hodnotě padesáti korun, jako například polévky, konzervy, paštiky a podobně. Ty budou využity pro bezdomovce v zimním období," připomněla Kritýna Koutská.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook