Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

V rybníce Hejtman se zhoršila kvalita vody. Míst ke koupání je ale stále dost

Nnikola8@seznam.cz1 minuta čtení29. 7. 2018, 12:31
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. · Foto: pixabay.com

Se stoupající ručičkou teploměru se zvyšuje i počet míst, ve kterých se zhoršuje kvalita vody ke koupání. Jedním takovým je i rybník Hejtman, u kterého Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje hlásí výskyt sinic. Koupání tam zakázané není, ale citlivějším jedincům by mohlo způsobit zdravotní komplikace. Zákaz koupání stále platí v Orlické přehradě u Podolska.

Na několika místech Jihočeského kraje se vyskytuje voda, která neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko. Koupání v těchto místech nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem.

Staňkovský rybník

„Dle aktuálního rozboru je voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. S ohledem na vyhodnocení mikrobiologických ukazatelů za uplynulé koupací sezóny je však voda souhrnně hodnocena jako voda nevhodná ke koupání, tedy voda, která neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko,“ informuje KHS Jihočeského kraje. Koupání v tomto místě by se měly vyhnout děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem.

Rybník Hejtman

V rybníku Hejtman se vyskytují sinice, ani tam by se proto oslabení jedinci neměli ve vodě namáčet.

Podolsko - Orlická vodní nádrž

V této lokalitě je voda nebezpečná ke koupání a lidem hrozí akutní poškození zdraví. Krajská hygienická stanice proto vyhlásila v tomto místě zákat koupání.

Místa vhodná ke koupání

Kvalitní osvěžení naopak zůstvá v Autocampu Radava na Orlíku, ale také v lipenské vodní nádrži, nabízí ho i přírodní koupaliště Borek. Dobré vlastnosti má i voda na koupališti v Borovanech a v Sezimově Ústí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Mrtvý bobr zastavil přívoz ve Frymburku. Zvíře se zachytilo v lodním šroubuSpolečnost

Mrtvý bobr zastavil přívoz ve Frymburku. Zvíře se zachytilo v lodním šroubu

Překvapivý problém dnes zkomplikoval provoz přívozu ve Frymburku. Plavidlo zůstalo stát v přístavu a bylo potřeba zjistit, co jeho další plavbě brání. Na místo proto vyrazili potápěči, kteří zkontrolovali lodní šroub. To, co pod hladinou objevili, ale rozhodně nečekali.

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářitSpolečnost

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářit

V Rožnově v Českých Budějovicích vzniklo místo, které propojuje česko-anglickou školku a jesle s Montessori přístupem, příměstské tábory, programy pro rodiče s dětmi a odpolední rozvojové volnočasové aktivity pro školní děti nebo také rozšiřující se nabídku o individuální podporu pro děti se speciálními potřebami. O tom, proč Hvězdné děti vznikly a jaká je jejich vize, jsme si povídali se zakladatelkou Mgr. Kamilou Štindlovou.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook