středa 11. prosince 2019 Dana

Ve Stromovce poběží děti a dospělí za novým úsměvem

Za novým úsměvem! V budějckém parku Stromovka, u dětského hřiště blízko parkoviště z Litvínovické ulice, se 23. září poběží již druhý ročník charitativního běhu na pomoc dětem s rozštěpem obličeje. Pořádá ho spolek Za novým úsměvem klientů a přátel rozštěpového centra Praha.

Rozštěp obličeje patří k nejrozšířenějším vrozeným vývojovým vadám hlavy a krku. Ročně se s ním narodí zhruba 160 dětí. Současné metody léčby jsou už tak daleko, že mohou pacienta vývojové vady zbavit. Díky tomu se mu podaří žít plnohodnotný život.

Nezisková rodičovská organizace Za novým úsměvem klientů a přátel rozštěpového centra Praha proto připravila na podporu dětí s vadou charitativní běh, kterého se mohou zúčastnit sportovní nadšenci za dobrovolné startovné. Pro děti je připravena trasa dlouhá 950 metrů, dospělí vyzkouší běh na 2,5 kilometru.

Pokud si ratolesti na závod netroufají, mohou se zapojit do malování na obličej nebo drobných sportovních aktivit, které se v místě budou konat. Registrovaní účastníci se v cíli dočkají medaile a slosování výherních čísel o zajímavé ceny.

Registrace k běhu probíhá u Mileny Hýrošové na adrese milli.h@email.cz. V průběhu měsíce září se charitativně poběží ještě v České Lípě, Jičíně, Chomutově, Kladně, Odoleně Vodě, Dobrovici, Dolním Újezdu nebo Ždírci nad Doubravou.

Štítky charitativní běh, Stromovka, děti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.