neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

SPORTOVNÍ TAHÁK: Nováček se postaví favoritovi. Štíři zahajují první ligu s Black Angels

Florbalisté FBC Štíři České Budějovice postoupili do druhé nejvyšší soutěže a již dnes večer hrají první zápas. Přijede pražský ambiciózní tým Black Angels. Zápas ve sportovce začne ve 20 hodin.

Black Angels je mužstvo, které začne v první lize již pátou sezonu. A každý rok hraje lépe. Po otrkání a zisku 24 či 26 bodů přišel zlom ve třetí sezoně, kdy Pražané získali 42 bodů. V sezoně 2017/2018 to bylo ještě lepší - 49 bodů a semifinále. Chybělo málo, aby hráči Angels postoupili do nejvyšší soutěže.

Hned na úvod nás čeká jeden z favoritů soutěže. Black Angels hrál na jaře semifinále první ligy a vyhlašuje ambici postoupit do Superligy,“ uvedl prezident FBC České Budějovice Jiří Kratochvíl s tím, že mezi další favority soutěže budou patřit i Ústí nad Labem, Havířov, Ostrava a Karlovy Vary. „Myslím, že lehký zápas nás v první lize nečeká. O to lepší podívaná by to mohla být.“

Štíři vstupují do první ligy s pokorou a jasným cílem soutěž udržet. „Očekávám, že v každém zápase to bude tvrdý boj o body. Netroufám si odhadnout, kolik jich získáme. Kádr se nám podařilo vhodně doplnit,“ dodal dále prezident.

Mužstvo posílil zkušený útočník Jan Králík, který se vrátil z angažmá v Norsku a Švýcarsku. Dále přišla trojice hráčů ze Strakonic David Chvosta, Kryštof Bučok a Jan Staněk. Z Českého Krumlova tým doplnil Josef Čížek a z hostování se vrátil Štěpán Vilímek. Jediné oslabení týmu byl odchod Jana Procházky superligového Chodova. „Troufám si říct, že silnější kádr jsme ještě neměli.

Klub zůstal i kvůli odložení stavby nové haly v současné sportovce, kde jsou hráči zvyklí. Jako azyl měla sloužit hala Loko České Budějovice, která by opticky byla při zápasech zaplněná. „Stará, ale známá sportovka je pro nás pro první rok ve vyšší soutěži lepší,“ věří Kratochvíl. A „obavu“ z haly nezastírá ani dnešní soupeř. Black Angels totiž na svém webu napsali, že místní parkety budou nevyzpytatelné.

Zápas začne ve 20 hodin a Kratochvíl zve širokou veřejnost nejen na dnešní zápas: „Ve vyšší soutěži nás čeká mnohem lepší, útočnější florbal se spoustou gólů. I letos chystáme pro diváky soutěže o ceny a další doprovodný program. Chceme hrát divácky atraktivní florbal, aby jich pravidelně chodilo co nejvíce.“

Soupiska FBC Štíři České Budějovice pro sezonu 2018/2019:
Brankáři:
Radek Kulhan, Josef Macek
Obránci: Václav Staněk, Michael Kudláček, Zdeněk Valdauf, Václav Hejplík, Kryštof Bučok, Tomáš Zelinka, Mikuláš Fořt, Vít Strouhal
Útočníci: Jan Králík, Jan Staněk, Lukáš Froněk, Štěpán Vilímek, Petr Žáček, Ondřej Havelka, Michal Matějček, David Chvosta, Václav Bíca, Michal Klouda, David Štěpka, Radek Hanák, Lukáš Svintek, Marek Slepička, Lukáš Malý (hrající trenér)

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky sportovní tahák, kam za sportem, Štíři, první liga, postup, ambice, záchrana

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.