úterý 19. října 2021 Michaela

RunCzech zveřejnil nové termíny závodů, v Budějcích se poběží půlmaraton na konci října

Jarní běžecká sezona se přesouvá. Organizátoři oblíbených běžeckých závodů Runczech dnes zveřejnili nové termíny závodů, které z jara přesunou na září. Budějcký půlmaraton završí běžecký seriál v Česku a bude se konat 31. října. Organizátoři navíc připravili speciální poděkovaní lékařům, zdravotním sestrám a členům záchranných služeb, kteří budou mít na hlavní závody registrace zdarma.

Přípravy závodů, které probíhají intenzivně vždy několik měsíců předem, jsou podle organizátorů aktuálními omezeními zcela znemožněny. „Plně respektujeme veškerá preventivní a krizová opatření a věříme, že se situace dostane co nejrychleji do pořádku," uvedl Runczech v tiskové zprávě.

Pro první jarní závod sezony v České republice, Sportisimo 1/2Maraton Praha, se našel nový termín 6. září 2020. Dalším závodem byl květnový Volkswagen Maraton Praha. Jeho nový termín byl stanoven na druhý říjnový víkend

Volkswagen Maratonský víkend se v letošním roce bude konat 10. - 11. října. V sobotu 10. října se proběhnou pražskou Stromovkou všichni nadšenci, bez ohledu na věk - konat se zde bude Procházka se psy a dm rodinný běh. V neděli 11. října pak odstartuje hlavní závod: Volkswagen Maraton Praha. Běžci a sportovní fanoušci nepřijdou ani o Marathon Expo na pražském Výstavišti, které se přesouvá spolu se závody a jeho termín je 8. - 10. října 2020.

Nové datum 2020 našly i ostatní zrušené jarní závody:


Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary - sobota 24. října 
Mattoni 1/2Maraton České Budějovice - sobota 31. října 
Mattoni 1/2Maraton Olomouc - předpokládaná neděle 30. srpna (bude upřesněno)

Všem registrovaným běžcům se startovné automaticky převádí na nový termín na podzim tohoto roku. Komu by nový termín nevyhovoval, může zdarma využít přeregistraci na jiného závodníka nebo si registraci přesunout na rok 2021. Konkrétní postup a bližší informace získají běžci na svůj e-mail do 14 dní.

Pražská štafeta, v té podobě jak ji známe, se v letošním roce ruší. Všechny registrované týmy si mohou svou registraci přesunout na individuální či štafetové závody v rámci ostatních RunCzech závodů. O konkrétním postupu bude organizátor informovat prostřednictvím e-mailu.

„Nové termíny jsme ladili s městy, kraji, partnery, dodavateli i Českým atletickým svazem. Víme, že termíny nebudou vyhovovat všem běžcům, ale bohužel je situace v letošním roce velmi nestandardní. Musíme to překonat, táhnout za jeden provaz a těšit se na příští rok, který už snad bude tradiční. Ohromě nás mrzí, že nemůžeme všem běžcům vyjít vstříc, víme, že se jim závody kryjí nebo že je jich příliš mnoho během krátkého časového úseku, ale musíme se přizpůsobit tomu, co je momentálně možné. Tento rok je v každém případě výjimečný,” uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Lékaři, zdravotní sestry a záchranná služba mají registrace zdarma

Aby RunCzech poděkoval zdravotníkům za jejich nasazení v momentální situaci, budou mít lékaři, zdravotní sestry a záchranná služba registrace na hlavní závody v letošním roce zdarma. Aby si po náročných měsících užili aktivně strávený čas s celou rodinou, mohou si společně zaběhnout zdarma i dm rodinné běhy.
 

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky Runczech, běh, půlmaraton

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.