čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Dresy Jihostroje neoblečou v další sezóně čtyři hráči, tým zase začne pomalu trénovat

Volejbalisté Jihostroje jsou už více než měsíc bez volejbalu. Loni touhle dobou přitom bojovali v play-off. Svou formu si tak alespoň udržují individuálními tréninky. Nezahálí ani vedení klubu, které už má pomalu jasno o kádru na příští sezónu.

Hráči, kteří v Budějcích zůstali, začnou zase pomalu trénovat a připravovat se na další sezónu. „Počítáme s tím, až se otevřou fitka, tak bychom dál pokračovali tam, kde jsme skončili. Kluci se dávají dohromady a s trenéry se bavíme o tom, jakou formu dát například tréninku na beachvolejbalu. Jde nám o to, aby se sešli a byli na míči. Rozhodně to ale nebude tak, že bychom se scházeli na dvoufázové tréninky,“ popsal manažer klubu Robert Mifka

Vedení klubu už má také jasno, kdo v příští sezóně dresy Jihostroje neoblékne. Diváci už bohužel neuvidí Marka Šotolu, který odchází do Francie a Filipa Křesťana, který bude hrát za Kladno. Po dlouhých letech končí i Tomáš Fila a vedení se rozloučilo i s Martinem Mechkarovem. 

„Filip Křesťan se víc přiblížil ke svému domovu. Chtěl také ještě být v týmu, kde by byl tahounem. Myslím si, že zrovna on si to zaslouží. Tu kvalitu on má. Je to výborné „účko“ a patří mu veliké díky za působení v Jihostroji. V této sezóně nám velmi přispěl k vítězí v Českém poháru. Jeho přístup je profesionální. Mohl by být příkladem pro mladé kluky,“ uvedl Mifka, který dodal, že o nových posilách by mohlo být jasno do konce května. 

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky volejbal, Jihostroj, kádr, změna, trénink

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.