čtvrtek 7. července 2022 Bohuslava

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Pololetní prázdniny na sněhu pro celou rodinu ve Skiareálu Lipno

PR článek

Jako v pohádce to nyní vypadá ve Skiareálu Lipno. Panují zde naprosto ideální podmínky pro lyžování, které si všichni vychutnají na všech sjezdovkách v areálu, a navíc bez front. Nadcházející víkend bude skvělou příležitostí, jak odměnit své děti za pololetní vysvědčení a strávit s nimi na Lipně prodloužený víkend. Vyznavači zabijačkových lahůdek si také přijdou na své.

Sněhová peřina se roztrhla nad Lipnem a vypadá to jako v pohádce. Perfektní podmínky pro lyžování bez front zajistí čtyři lanovky, a téměř 11 km otevřených sjezdovek dopřejí dostatek prostoru pro zimní sportování. Zima na Lipně je v plném proudu a všichni se mohou těšit na další skvělý víkend plný lyžování a zábavy. Pro nejmenší je každý den otevřený výukový Foxpark, kde se za pomoci proškolených instruktorů naučí zvládat první krůčky na lyžích. Jakmile si lyže sundají, mohou se odpoledne vydat bobovat a užívat si další chvilky v jednom z nejlepších výukových hřišť v republice.

Ke spoustě nového přírodního sněhu, přibývá i ten technický a zábavy bude zase o něco více. „Rádi bychom k nám o víkendu pozvali všechny, kteří chtějí odměnit své potomky za pololetní vysvědčení a strávit s nimi prodloužený víkend v krásném prostředí šumavské krajiny. Aby si užili na maximum, dosněžujeme aktuálně také oblíbený Snowpark a Skicross a už brzy jej také otevřeme,“ zve tisková mluvčí Skiareálu Lipno Olga Kneiflová.

Po celou zimní sezonu platí ve Skiareálu Lipno také mimořádně výhodná nabídka. Tou je večerní lyžování zdarma k nákupu jednodenního i pěti a šestidenního skipasu. Večer se lyžuje na nejdelší sjezdovce Jezerní s krásným výhledem na lipenskou přehradu. Otevřena je večer od 18 do 21 hodin. Od 16.30 hodin je pro veřejnost otevřen také Foxpark, který je rovněž osvětlený a je možné v něm bobovat či sáňkovat. Kdo by si snad sáňky s sebou nevzal, může si je zapůjčit v půjčovně Intersport a žádná zábava ve Skiareálu Lipno mu neujde.

V okolí lipenského jezera si na své přijdou nejen vyznavači sjedu na lyžích, ale i ti, kteří dávají přednost běhu.  Areál Běžky Pasečná nabízí připravené tratě pro klasický způsob i bruslení, které jsou delší více než padesát kilometrů. Nacházejí se na českém i rakouském území. Přímo ve Skiareálu Lipno jsme upravili jsme také červenou trať v délce 5,5 km, na kterou se pohodlně dostanete z parkoviště P2.

Zabijačkové hody ve Stodole

Na lyžařském náměstí ve skiareálu, kde se mimo jiné nachází také Klientské informační centrum, je každý den od 11 hodin do půlnoci otevřena restaurace Stodola. Ta bude během celého příštího měsíce nabízet nejen tradiční šumavské speciality, ale také výrobky z pravé jihočeské zabijačky. Jitrince, jelita, tlačenka a mnoho dalšího přímo od našeho řezníka Davida Michala. To vše bude možné ochutnat nejen ve Stodole ale i ve venkovním foodtrucku.

Nahoře na svahu, hned vedle Stezky korunami stromů, je možné se občerstvit v restauraci Energo, která je otevřena do konce večerního lyžování, tedy do 21 hodin. Dalším místem k doplnění spálených kalorií ze sportování je i restaurace U Yettiho, která se nachází přímo na svahu.

A pokud se budete chtít na tu krásu podívat z výšky, vzhůru na Stezku korunami stromů!

Ta je otevřena za jakéhokoliv počasí a ve všech ročních období. Unikátní stezka, ze které je při dobré viditelnosti možné pozorovat dokonce i vrcholky Alp ve vzdálenosti 200 kilometrů, má otevřeno každý den od 10 do 16 hodin. Pravidelně přímo k ní jezdí Stezkabus, který vyráží z hlavního parkoviště. Každý den nabízí zážitky ze zcela jiné perspektivy a v zimě přináší neopakovatelné výhledy do okolní zasněžené šumavské krajiny.

Ohodnoť článek

Štítky Skiareál Lipno, Lipno, sjezdovky, program, kultura, lyžování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.