pondělí 17. února 2020 Miloslava

Do Budějc míří Sparta. Všichni jsme plní očekávání, chceme hrát aktivně, říká trenér Dynama

Jeden z vrcholů fotbalové sezony už dnes čeká na budějcké fotbalové fanoušky. Ve třetím kole dorazí na Střelecký ostrov Sparta, která bude chtít navázat na vítězství s Jabloncem. Na dlouhou dobu vyprodaný zápas se těší i trenér Dynama David Horejš, který naopak v minulém kole slavil se svými svěřenci první vítězství v sezoně.

„Sparta je historicky nejlepší tým u nás s obrovskou kvalitou a výbornými fanoušky. Víme, že nás čeká jedno z nejlepších mužstev naší ligy. Moc se na ten zápas všichni těšíme a věřím tomu, že i my dobrým výkonem přispějeme k tomu, abychom tady pobavili lidi,“ říká budějovický kouč.

Dynamo se proti Spartě hodlá prezentovat aktivním herním stylem, který ho dovedl k vítězství v utkání se Slováckem. „Chceme hrát aktivně, se Spartou si to rozdat a já věřím tomu, že mužstvo má na to, abychom byli Spartě vyrovnaným soupeřem,“ dodává David Horejš.

Čavoš: Nechceme zalézt a čekat, s čím přijde soupeř.

Dnešní zápas bude mít zvláštní nádech pro Patrika Čavoše. Ten v letenském klubu začínal a nyní už tři a půl roku obléká dres Dynama. „Sparta sice v posledních letech nezažívá optimální období, ale pořád je to český velkoklub. Letenští mají nového trenéra, což je pro ně zase nová výzva. Bude to jeden z nejtěžších zápasů v sezoně,“ říká Patrik Čavoš a dodává: „V týmu je plno osobností, mně osobně se velice líbí mladý Adam Hložek, který podává na svůj věk skvělé výkony. Kanga je nadstandardní hráč pro českou ligu, i když má občas problémy s disciplínou. Skvělých hráčů má Sparta plno. Nedá se zaměřit jen na jednoho.“

Sám byl už u jedné porážky Sparty, když před rokem Dynamo s Pražany hrálo na Střeláku přípravný zápas. „Od té doby se toho tolik nezměnilo. Budeme si to chtít se Spartou rozdat na férovku. Musíme být odvážní, nebát se soupeře. Hrát aktivně a odvážně, to nám nyní přineslo body ze Slovácka. Určitě nechceme zalézt a čekat, s čím přijde soupeř. Máme dobrý tým na nátlakovou hru, té se musíme držet. To je recept, jak Spartu porazit,“ dodává.

Pravděpodobné sestavy:
České Budějovice: Staněk – Čolič, Havel, Novák, Kladrubský – Javorek, Čavoš – Schranz, Provod, Mršič – Ledecký

Sparta Praha: Nita – Sáček, Radakovič, Štetina, Hanousek – Krejčí – Hložek, Kanga, Hašek, Plavšič – Kozák

Zdroj: EuroFotbal.cz

Dynamo se bude muset obejít hned bez několika hráčů. Hrát totiž nemohou tři kmenoví hráči Sparty, kteří na jihu Čech z Letné hostují. V sestavě tak budou stoprocentně chybět Havelka, Kulhánek a Mustedanagič.

Vyprodaný zápas s pražskou Spartou začíná dnes v 18:00. „Všichni jsme plní očekávání, co od toho čekat. Po dlouhé době bude vyprodaný stadion. Samozřejmě chceme uspět, hlavně bychom lidem chtěli nabídnout dobrý fotbal,“ uzavřel trenér.

Autoři | Foto SK Dynamo České Budějovice

Štítky fotbal, SK Dynamo České Budějovice, AC Sparta Praha, Fortuna liga

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.