čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

Z USA do repre. Dodatečnou pozvánku nároďáku dostal útočník Zdeněk Ondrášek

Do české fotbalové reprezentace pro utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy s Anglií a následný přípravný zápas se Severním Irskem byl dodatečně povolán Zdeněk Ondrášek z Dallasu. Třicetiletý útočník se tak v národním týmu objeví poprvé v kariéře.

Ondrášek dal od poloviny srpna v americké lize pět gólů. V minulém ročníku se mu dařilo i ve Wisle Krakow, za kterou se v polské lize trefil jedenáctkrát v devatenácti zápasech. V české nejvyšší soutěži hrál až do roku 2012 za České Budějovice.

Třicetiletý Ondrášek se do české reprezentace dostal poprvé v kariéře. V mládeži má na kontě tři starty za jedenadvacítku.

„Trenéři ho pečlivě sledovali delší dobu. V posledních týdnech si řekl o nominaci svými výkony za Dallas. Myslíme si, že si pozvánku do národního týmu zaslouží a že nám může pomoci,“ uvedl manažer reprezentace Libor Sionko

Dallas patří k tradičním celkům MLS, ale zatím čeká na titul. Za 23 sezon získal pouze pohár v roce 2016.

Pondělní sraz české reprezentace ovšem Ondrášek nestihne. V neděli ho ještě čeká zápas ve Spojených státech, a tak se k národnímu týmu připojí až v pondělí večer.

Autoři | Foto fotbal.cz | Zdroj fotbal.cz, ČTK

Štítky fotbal, reprezentace, Strakonice, Zdeněk Ondrášek

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.