pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Novým sponzorem Dynama bude společnost provozující autobazary. Majitel se zatím nemění

Fotbalové Dynamo České Budějovice zatím majitele nezmění. Společnost Autodraft, která provozuje autobazary, se stane v příští sezoně hlavním sponzorem klubu a bude se připravovat na jeho případné převzetí. Šéf Autodraftu Karel Kovář se na tom podle klubového webu dohodl s nynějšími akcionáři.

„Čeká nás hodně práce. Dáváme dohromady tým specialistů na datovou analytiku i obchod, který by mohl podpořit vedení klubu novou energií a nápady. Do Dynama chceme přinést účinnou sportovní a obchodní strategii. A chceme tu také využít naše marketingové know how. Z pozice sponzora budeme moct tohle všechno ověřit, aniž bychom zatím zasahovali do provozu klubu," uvedl Kovář, jehož firma má do klubu v roli sponzora investovat nadstandardní sumu.

Jihočeský rodák se rozhodl vstoupit do českobudějovického fotbalu i kvůli osobním vazbám na region. „I když má Autodraft dnes svoji centrálu v Praze, doma jsem tady. A cítím povinnost vrátit něco ze svého úspěchu i svému kraji," řekl Kovář.

Dynamo vlastní od roku 2004 skupina akcionářů v čele s předsedou představenstva strojírenského holdingu Motor Jikov Miroslavem Dvořákem. V zimě projevil o koupi klubu zájem kapitán týmu a bývalý reprezentant Tomáš Sivok, který jej chtěl získat společně s podnikatelem Vlastislavem Břízou, vlastníkem společnosti Koh-i-noor. Sivokovu nabídku ale majitelé klubu odmítli. Sivok po sezoně ukončil kariéru.

Autoři | Foto dynamocb.cz

Štítky fotbal, Dynamo, majitel, změna, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.