sobota 25. září 2021 Zlata

Dynamo podepsalo s Táborskem memorandum o spolupráci

Ještě před startem sobotního přípravného zápasu mezi Dynamem České Budějovice a FC MAS Táborsko došlo mezi oběma kluby k podpisu memoranda o vzájemné spolupráci. To by mělo do budoucna zajistit úzkou spolupráci mezi dvěma největšími jihočeskými kluby.

„Řekli jsme si, že se budeme navzájem respektovat, že budeme respektovat svá sportovní postavení a uděláme vše pro to, abychom si pomáhali tam, kde si pomoci můžeme. Máme zájem, aby Táborsko hrálo svoji soutěž, Táborsko má zájem, abychom hráli naši soutěž. Navzájem se budeme podporovat. Jestliže budeme dávat hráče na hostování, první nabídka bude pro Táborsko, zda hráče uplatní. Jestli budeme dávat na přestup hráče do úrovně soutěže Táborska, první nabídka půjde opět do Táborska. Pokud půjdou po uzavření kádru naši hráči hostovat, tak do Táborska a my poneseme část nákladů na hráče. Táborsko ponese takovou část, která odpovídá jeho poměrům,“ řekl krátce po podpisu memoranda majitel Dynama a předseda představenstva Vladimír Koubek.

Člen správní rady táborského klubu Ondřej Dvořák potvrdil slova majitele Dynama: „My zase garantujeme, že pokud se v našem klubu objeví hráč s prvoligovými parametry, první nabídku na odkup dostane Dynamo." Zároveň také poukázal na to, že v mládežnických reprezentacích není žádný z jihočeských fotbalistů a také to bude cílem memoranda - zlepšit východu mládeže. „Naším cílem bude zvýšení úrovně mládežnické kopané v jižních Čechách," dodal.

K tomu by měl mimo jiné sloužit inovovaný projekt Jihočeský fotbal, který chce obnovit šéf Dynama Vladimír Koubek: „Myšlenka projektu v minulosti byla dobrá, teď tento projekt ale upravíme tak, aby odpovídal současné době. Jihočeský fotbal bude mít méně účastníků. Účastnit se ho budou jen ti, co mají mládež opravdu na úrovni. Budeme tuto mládeže podporovat trenérskou prací z fondu výchovy mládeže. Projekt zaštítíme autoritou našeho klubu. Cílem je získat titulárního partnera. Peníze budeme uvolňovat do klubů, kde se trenéři věnují kvalitní práci. To je pro nás klíčové.“

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto SK Dynamo České Budějovice

Štítky České Budějovice, Dynamo, fotbal, Fortuna liga, Táborsko, memorandum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.