Počasí dnes21 °C, zítra22 °C
Pondělí 13. května 2024  |  Svátek má Servác

Budějčáci slaví, Dynamo vyhrálo přesvědčivě 3:0

Tři body urvalo českobudějovické Dynamo při duelu s nováčkem Fotbalové národní ligy ze vzdáleného Frýdku-Místku. Hosté se na jihu Čech nepředstavili v tom nejlepším světle, svěřenci kouče Pavla Hoftycha si s nimi snadno poradili a naprosto zaslouženě vyhráli v poměru 3:0.

Dynamo bylo za svou aktivitu, trvající prakticky celý zápas, odměněno už v 10. minutě. Hašek po rohu napálil odražený balon do vápna a kapitán domácího celku Roman Lengyel ho ze skrumáže poslal těsně za brankovou čáru - 1:0. Druhý gól mohl přidat za dalších sedm minut Vyskočil, toho ale trápila až téměř do úplného závěru střelecká smůla.

Neproměněný únik naštěstí nemusel budějckého záložníka až tolik mrzet, protože čtvrt hodiny po začátku druhé půle srazil přihrávku Michala Klesy za záda vlastního gólmana frýdecký Silveira. Za čtyři minuty měl další super šanci velmi dobře hrající smolař Vyskočil, opět ale proti gólmanovi Prepslovi, stejně jako v 69. minutě, v zakončení zklamal.

Síť se mu přesto podařilo rozvlnit - v 76. minutě po dalším z rohů namířil Hašek skvělou střelu na Martina Vyskočila, ten se z voleje efektně trefil přesně k tyči a Dynamo vedlo 3:0. Skóre mohl zanedlouho navýšit střídající Wermke, Prepsl na něj však skokem pod nohy vyzrál.

České Budějovice i tak můžou slavit zisk důležitých třech bodů a dočasný posun tabulkou směrem vzhůru. Frýdek-Místek za celý zápas prakticky neměl jedinou gólovou šanci.

„Od začátku jsme hráli agresivně a po rohu jsme dali první gól, který nás uklidnil. Z hráčů jsem totiž po minulé porážce v Mostě cítil určitou nervozitu. Naprosto v klidu jsme byli po brance na 2:0. Všechny naše góly přitom byly slepené - první dotlačený, druhý vlastní a třetí po střele, do které Vyskočil nastavil nohu. Šance, které jsme měli proměnit, se nám přitom dát nepodařilo,“ řekl k zápasu trenér Dynama Pavel Hoftych.

Nyní čeká druholigové fotbalisty dvoutýdenní pauza. Jedenácté kolo sehrají Jihočeši v sobotu 12. října v Pardubicích, před vlastními fanoušky se představí až v pátek 18. října od 18 hodin proti Zlínu.

Na Střeleckém ostrově se však bude hrát fotbal již příští týden ve středu, kdy sem v rámci 3. kola Poháru České pošty přijede prvoligová Příbram. Výkop je stanoven na 17. hodinu.

SK Dynamo České Budějovice - MFK Frýdek-Místek 3:0 (1:0)

Branky: 10. Lengyel, 59. Silveira (vlastní), 76. Vyskočil. Rozhodčí: K. Hrubeš - Pilný, Arnošt. Diváci: 1984.

Dynamo: Křížek - Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík - L. Jarolím, Rýdel (76. Benát) - Poliaček, Vyskočil (88. Němec), Klesa (81. Wermke) - Kalod. Trenér Pavel Hoftych.

Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Coufal (22. Silveira), Literák, Žídek - Vrťo, Vašenda, Mozol, Dobrovolný (30. Talián) - Lukáš (80. Kovařík), H. Prokeš. Trenér Milan Duhan.

Pořadí FNL 2013/2014 po 10. kole: 1. Hradec Králové, 2. Karviná, 3. Táborsko, 4. Ústí nad Labem, 5. DYNAMO, 6. Sokolov, 7. Frýdek-Místek, 8. Pardubice, 9. Most, 10. Varnsdorf, 11. Zlín, 12. Třinec, 13. Žižkov, 14. Vlašim, 15. Bohemians Praha, 16. Vltavín.

Štítky fotbal, SK Dynamo České Budějovice, MFK Frýdek-Místek, Fotbalová národní liga, 10. kolo, HC Dynamo Pardubice, HC Frýdek-Místek, Pavel Hoftych, Martin Vyskočil, 2. česká fotbalová liga, Česko, Roman Lengyel, FC Fastav Zlín, FK Viktoria Žižkov