středa 28. července 2021 Viktor

Dny kouče Kotrby na lavičce Dynama jsou sečteny

Trenér Dynama České Budějovice Jiří Kotrba bude s definitivní plaností odvolán, ale nestane se tak dřív, než za něj bude mít největší fotbalový oddíl v jižních Čechách náhradu. To řekl v pondělí výkonný ředitel klubu Radim Šupka.

„Představenstvo se důkladně zabývalo současnou nelichotivou situací a pověřilo vedení klubu, aby v co nekratší době angažovalo nového trenéra, který by měl nastoupit k týmu. Nejlépe už v prvním týdnu reprezentační přestávky,“ informoval Radim Šupka. Podle výkonného ředitele Dynama ale dojde ke změně na trenérském postu nejdříve v úterý. „Máme několik možných kandidátů, ale víc se k tomu v tuto chvíli opravdu nedá říct. Platí to, že dokud nebudeme mít podepsaného nového kouče, Jiří Kotrba u mužstva zůstane,“ poznamenal Šupka.

Jak uvedl minulý týden v tiskovém prohlášení předseda představenstva českobudějovického klubu Karel Poborský, vedení chce angažovat trenéra, který není s Dynamem tolik spjatý. Navíc by rádo získalo kouče, se kterým bude možná dlouhodobá a koncepční spolupráce, aby se kvalita mužstva a jeho postavení v tabulce rok od roku zlepšovaly.

Budějcká Drbna už v neděli informovala, že nástupcem Kotrby by se mohl stát současný generální sportovní manažer Sparty Jozef Chovanec. Ten nemá na Letné v současné době vůbec na růžích ustláno. Podle médií o jeho budoucnosti rozhodne dnešní zápas s Plzní. Možná i proto nechává Dynamo rozhodnutí o novém trenérovi na úterý…

Zdroj: Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.