Počasí dnes5 °C, zítra7 °C

Dynamo nevyužilo proti Baníku početní výhodu

Los šestého kola Gambrinus ligy svedl proti sobě dva nejhorší týmy dosavadního průběhu sezony nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže. Českobudějovické Dynamo hostilo pod taktovkou staronového trenéra Františka Cipra trápící se ostravský Baník, který zatím rovněž nezískal ani bod.

Lákadlem pro diváky mělo být zlevněné vstupné ve výši pouhých 50 korun, proto se také v ochozech na Střeleckém ostrově objevily více než tři tisícovky diváků. Za devadesát minut utkání ale fanoušci neviděli žádnou branku.

Oba týmy začaly opatrně, každý ze soupeřů se bál udělat chybu. Více vzruchu přinesla až druhá půle, která se hrála více méně pod taktovkou Dynama. Místy až drtivému tlaku domácích přispělo také vyloučení hostujícího Pavla Malcharka třicet minut před závěrečným hvizdem. Obléhání Pietrzkiewiczovy svatyně však ovoce s gólovou příchutí nesklidilo, navíc mohli být domácí krutě potrestáni v nastaveném čase, když Kraut nastřelil jen břevno.

Budějcká Drbna se bude zápasu mezi Dynamem a Baníkem podrobněji věnovat, jak už se stalo tradicí, na začátku nového pracovního týdne.

SK Dynamo České Budějovice – FC Baník Ostrava 0:0

ŽK: 3:5 (Halama, Stráský, Ondrášek – Malcharek 2, Zawada, Droppa, Marek). ČK: 0:1 (60. Malcharek po 2 ŽK). Rozhodčí: Kovařík – Mencl, Urban. Střely na bránu: 6:4. Střely mimo: 9:4. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:12. Diváci: 3314.

Dynamo: Křížek - Bakala, Lengyel, Halama, Machovec – Klesa (62. Jasanský), Rýdel (41. Stráský), Otepka, Chirkin, Hudson (83. Sandro) – Ondrášek. Trenér František Cipro.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Malcharek, Vomáčka, Marek, Zawada - Poliaček, Lukeš, Droppa – Šenkeřík (63. Cverna), Svěrkoš (83. Ferenčík), Kraut. Trenér Pavel Malura.

Štítky SK Dynamo České Budějovice, FC Baník Ostrava, František Cipro, 1. česká fotbalová liga, Střelecký ostrov, Pavel Malura