Počasí dnes18 °C, zítra21 °C
Sobota 18. května 2024  |  Svátek má Nataša

Dynamo odmítlo pozici lídra a ve Zlíně jen remizovalo

Selhání Hradce Králové na hřišti Frýdku-Místku hrálo fotbalistům z Budějc do karet. Kdyby svěřenci trenéra Luboše Urbana dokázali na zlínském stadionu zvítězit, posunuli by se do čela druholigové tabulky. Návrat pod Černou věž ale tak veselý nebude. Dynamo uhrálo pouze plichtu 1:1.

Přestože domácí v úvodních minutách  sobotního mače hrozili, byli to Budějčáci, kdo vstřelil Zlínu vedoucí branku. Ve 34. minutě vedlo Dynamo zásluhou přesné trefy mladíka Jiřího Fundy 1:0.

Zahozená šance Kaloda po pauze možná rozhodla o výsledku. Kdyby se hostující forvard trefil, vývoj duelu 26. kola mohl být jiný. Místo toho přišlo vyrovnání, branku vsítil v 72. minutě Lukáš Pazdera.

Závěrečný tlak českobudějovického mančaftu výsledek nezměnil, a tak se týmy o body podělily. Na čele Fotbalové národní ligy je nyní Táborsko, Hradec Králové ztrácí bod a třetí Dynamo dělí od Votroků stejný rozdíl.

Předposlední domácí duel této sezony čeká Jihočechy doma v netradičním termínu. Proti Karviné nastoupí hráči v černo-bílých dresech v neděli 18. května od 17 hodin.

FC Fastav Zlín - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)

Branky: 72. Pazdera - 34. Funda. ŽK: 1:1 (Jeleček - Novák). Rozhodčí: Nenadál - Mencl, Fišer. Diváci: 1764.

FC Fastav Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Železník, Motal (70. Matějov), Hájek, Jeleček (77. Kroča) - Poznar, Jordan (46. Salachna). Trenér Martin Pulpit.

SK Dynamo České Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel, Deli, Machovec - Klesa, Benát, Brunclík (81. Linhart), Funda (72. Chmelo) - Kalod, Herzán. Trenér Luboš Urban.

Štítky fotbal, FC Fastav Zlín, SK Dynamo České Budějovice, Fotbalová národní liga, 26. kolo, FC Hradec Králové, Luboš Urban, České Budějovice, Frýdek-Místek, Lukáš Pazdera, 2. česká fotbalová liga, MFK Karviná, Martin Pulpit