Počasí dnes16 °C, zítra21 °C

Dynamo opět skórovalo v závěru a bere další výhru

Už šestnáct bodů získalo v průběhu jarní části prvoligové sezony Dynamo České Budějovice. Svěřenci zkušeného kormidelníka Františka Cipra, které dokázala porazit pouze mistrovská Plzeň, navíc vyhráli potřetí v řadě, když si v pátek večer před televizními kamerami poradili se Slavií Praha.

Jihočeši nastoupili do zápasu s tabulkovým sousedem v osvědčené sestavě, přestože nad startem Mateje Krajčíka visel do poslední chvíle otazník. A byli to oni, kdo začal aktivněji a měl první velkou příležitost. Javorek namazal Brazilci Sandrovi a ten hned ve 2. minutě prověřil schopnosti mladého gólmana Slavie Berkovce.

Na druhé straně zahrozil až po dvaceti minutách Böhm, jehož střelu z velkého vápna Daněk kryl. Za deset minut stáli u domácích všichni svatí, když centrovaný míč ze strany přeskočil Machovce, dostal se k Vlčkovi, ale zkušený slávistický mazák českobudějovického gólmana nepřekvapil.

Velmi dobrou příležitost poslat svůj tým do vedení měl ve 40. minutě na jaře v dobré formě hrající Klesa, ke kterému doletěla tečovaná přihrávka Machovce, v těžké pozici však míč trefil mimo branku Pražanů. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného bezbrankového stavu, navrch přesto měl hostující celek.

Po změně stran, když balon netrefil Řezníček, měl další šanci Klesa, na Berkovcovu branku však nezamířil přesně. O něco povedenější střelu stejného hráče Dynama, zato mířící přesně do náruče, pak v 68. minutě hostující strážce třech tyčí chytil.

Další příležitosti rozhodnout měli domácí fotbalisté deset minut před koncem. Nejprve střídající Hudson hlavičkoval v ofsajdu mimo, potom Sandro střílel nad horní tyčku a nakonec středopolař černé pleti nebyl úspěšný ani tváří v tvář brankáři Slavie.

Největší možnost skórovat měli sešívaní v 85. minutě Pospěchem, jenž ve vyložené příležitosti skvělého Daňka nepřekonal. Trest pro Slávisty přišel takřka vzápětí po skvělé souhře Rýdela, Hudsona a Petra Javorka. Posledně jmenovaný si naběhl před branku na přesnou přihrávku svého brazilského spoluhráče a se štěstím gólmana hostů přehodil – 1:0.

Poslední dvě minuty základní hrací doby včetně nastavení Dynamo úspěšně ubránilo a získalo proti Slavii Praha další nesmírně cenné tři body, které s největší pravděpodobností znamenají pro Jihočechy prvoligovou definitivu i pro příští sezonu.

SK Dynamo České Budějovice – SK Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 88. Javorek. ŽK: 2:2 (Řepka, Otepka – Cicman, Nitrianský). Rozhodčí: Příhoda – Jiřík, Pospíšil. Střely na bránu: 3:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 16:14. Diváci: 3698.

Dynamo: Daněk – Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec – Klesa (73. Hudson), Javorek, Otepka (90. Riegel), Rýdel, Sandro - Řezníček (90. Brezinský). Trenér František Cipro.

Slavia: Berkovec – Dostál, Cicman, Hubáček, Trubila – Jarolím, Petrák – Vlček (80. Veselý), Milutinovič (89. Dembelé), Nitrianský – Böhm (60. Pospěch), Černý. Trenér Martin Poustka.

Štítky HC Dynamo Pardubice, SK Dynamo České Budějovice, HC Slavia Praha, František Cipro, FC Viktoria Plzeň, Petr Javorek, Matej Krajčík, SK Slavia Praha, Martin Poustka