Počasí dnes21 °C, zítra22 °C
Úterý 14. května 2024  |  Svátek má Bonifác

Dynamo si zahrálo s Rapidem Vídeň. Vítězství se ale dva týdny před ligou nedočkalo

Přípravný duel proti historicky nejúspěšnějšímu rakouskému celku, kterému v polovině sezony 2014/2015 nejvyšší Bundesligy patří průběžná čtvrtá příčka, sehráli v neděli odpoledne fotbalisté Dynama České Budějovice. V metropoli našich jižních sousedů nastoupili proti Rapidu Vídeň, na který za silného větru a sněžení nestačili a prohráli 0:2.

Domácí začali aktivně a Budějčákům prakticky nic nedovolili. Zatímco Schaub ve 20. minutě nastřelil pouze břevno, po půlhodině hry se přímo z rohového kopu prosadil Florian Kainz. Z hostů o sobě dal vědět Škoda, jeho hlavička ale mířila nad branku Rapidu.

Druhá branka přátelského utkání padla v jeho 62. minutě, když po faulu Hanzlíka ve vápně nařídil rozhodčí penaltu a Stefan Schwab ji proměnil. Skóre mohl deset minut před koncem korigovat Benát, jeho dělovka však proletěla nad horní tyčkou.

Rapid tedy na tréninkovém hřišti Ernst-Happel-Stadion ve Vídni zaslouženě vyhrál 2:0.

Generálka před startem jarní části Synot ligy čeká českobudějovický tým příští sobotu 14. února od 15 hodin v Teplicích. Duel 17. kola budou Jihočeši hrát o týden později proti Viktorii Plzeň.

SK Rapid Vídeň - SK Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)

Branky: 30. Kainz, 62. Schwab (11). ŽK: 1:1 (Schwab - Kalod). Diváci: 300.

SK Rapid Vídeň: Knoflach - Schrammel, Sonnleitner, Hofmann, Pavelic, Petsos, Schaub, Kainz, Wydra, Beric, Alar. Trenér Zoran Barišič.

SK Dynamo České Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel (84. Švantner), Podstavek, Hanzlík - Kladrubský, Benát, Miskovič (46. Volešák) - Pešek (74. Řezáč), Linhart (46. Kalod), Škoda. Trenér Luboš Urban.

Štítky fotbal, SK Rapid Vídeň, SK Dynamo České Budějovice, příprava, SK Rapid Wien, Německá fotbalová Bundesliga, Florian Kainz, Stefan Schwab, 1. česká fotbalová liga, FK Teplice, FC Viktoria Plzeň, Luboš Urban