Otepka rozhodl ve třetí minutě nastavení z penalty

Kdo čekal v utkání třiadvacátého dějství fotbalové Gambrinus ligy budějckého Dynama proti Hradci Králové ofenzivní smršť, musel být zklamán. Celky z dolní poloviny tabulky se totiž na Střeleckém ostrově prezentovaly minimem gólových příležitostí. O výsledku nakonec rozhodla těsně před závěrečným hvizdem proměněná penalta Rudolfa Otepky.

Rozvážný výkon obou soupeřů v úvodních okamžicích okořenil až v 9. minutě Javorek, ke kterému propadl míč po centru Sandra z levé strany, záložník Dynama však mířil nad Koubkovu branku. Na druhé straně zahrozil po dvaceti minutách hry Šisler – jeho střela mířila vedle pravé tyčky Daňkovy svatyně.

Do vedení mohl jihočeský mančaft z protiútoku poslat Klesa, jenž vystihl špatnou rozehrávku Královéhradeckých, z ostrého úhlu se ale neprosadil. Zanedlouho málem domácího gólmana překvapil po rohu Černý. Pohlednou desetiminutovku uzavřela Otepkova jedovatá střela mířící mimo. Kritický moment domácí zažili ve 38. minutě, když Machovcova nepovedená malá domů málem skončila za Daňkovými zády.

O něco pohlednější fotbal byl k vidění po přestávce. Hráči Dynama začali hrát aktivněji, naopak hosté se asi smířili se ziskem bodu za bezbrankovou remízu a budějckou branku ani jednou neohrozili. V 56. minutě letěl balon na hlavu Javorka, ten si ho sice sklepl jen pod sebe, ale následně pálil Klesa a Koubka prostřelil. Branka mu však nebyla uznána pro odmávaný ofsajd.

Vzápětí se pěknou ranou z voleje prezentoval Řezníček, gólman Hradce ale skvělým zákrokem udržel Votroky nad vodou. Nováček v dresu Českých Budějovic se neprosadil také v 66. minutě, když střílel nad břevno, přitom se ještě ocitl v ofsajdu. Skóre se nezměnilo ani poté, co Javorek nevyužil letící přihrávku Otepky.

Závěr divácky neatraktivního zápasu se dohrával spíš na polovině Hradce Králové. Když si většina fanoušků už myslela, že se týmy rozejdou smírně, v 93. minutě přišel rozhodující moment. Hostující středopolař Janoušek zahrál při jednom ze soubojů ve vápně rukou a rozhodčí Paták odpískal penaltu. Na tu se tradičně postavil ostřílený matador Rudolf Otepka a střelou k tyči rozhodl – 1:0.

Brankář Hradce Králové Tomáš Koubek přitom směr pokutového kopu vystihl a jen centimetry jej dělily od okamžiku, kdy mohl být svými spoluhráči oslavován… Místo toho Východočeši utrpěli v Budějcích krutou porážku, pro domácí naopak výhra znamená zisk třech cenných bodů v boji o záchranu.

Další prvoligový duel Dynamo čeká už v pátek, kdy se představí na trávníku silných Teplic. Na domácí trávník svěřenci kouče Cipra vyběhnou za dva týdny rovněž v pátek. Na Střelecký ostrov přijede Slavia Praha. Zápas začíná až od čtvrt na devět večer.

SK Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branka: 90. (+3) Otepka (11).ŽK: 1:3 (Krajčík – Malinský, Zelený, Šisler). Rozhodčí: Paták – Vysloužil, Peřina. Střely na bránu: 2:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 12:15. Diváci: 2614.

Dynamo: Daněk – Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec – Klesa, Rýdel, Javorek, Otepka, Sandro (72. Hudson) – Řezníček (85. Němec). Trenér František Cipro.

Hradec Králové: Koubek – Holeš, Hochmeister, Plašil – Mrázek (61. Dvořák), Janoušek, Šisler, Poděbradský – Malinský (68. Zelený), Štěpán (90. Edunov), Černý. Trenér Václav Kotal.

Štítky Rudolf Otepka, FC Hradec Králové, SK Dynamo České Budějovice, 1. česká fotbalová liga, Střelecký ostrov, Javorek, Tomáš Koubek, František Cipro, SK Slavia Praha, FK Teplice