Počasí dnes8 °C, zítra6 °C

Při Hlubocké zimní lize začnou boje o finále

O uplynulém víkendu se odehrálo v hlubockém podzámčí třetí kolo základních skupin Hlubocké zimní ligy. Osm závěrečných duelů rozhodlo o tom, jaká mužstva postoupila do bojů o celkové prvenství. Nejlépe si počínaly týmy Milevska a domácí Hluboké, ty neztratily ani bod.

Skupina A

Obhájce prvenství z Českého Krumlova nepřipustil v závěrečném souboji s týmem Lažišť žádné překvapení a v poklidu zvítězil 3:1. Ve druhém utkání se rozešly smírně Bavorovice s Protivínem 1:1.

1. Český Krumlov 11:5 7 bodů
2. Bavorovice 5:8 4 body
3. Lažiště 4:5 3 body
4. Protivín 3:5 2 body

Skupina B

Ve druhé skupině potvrdilo svou suverenitu Milevsko, které přehrálo tým Vodňan 2:0. Vzduchotechnici ve třech duelech inkasovali jen jedinkrát. Zápas mezi českobudějovickými mladíky a Hrdějovicemi skončil dynamáckým vítězstvím 3:0.

1. FC ZVVZ (Milevsko) 13:1 9 bodů
2. Dynamo U17 7:8 6 bodů
3. Vodňany 5:6 3 body
4. Hrdějovice 1:11 0 bodů

Skupina C

Po drtivém vítězství 7:0 proti Kamennému Újezdu a výhře 3:1 nad SKP České Budějovice dokázala Hluboká porazit i rivala z Roudného. Zelenobílí odešli poraženi vysoko 2:7. Ve druhém utkání mladíci z SKP otočili nepříznivý poločasový výsledek s Kameňákem a zvítězili 2:1.

1. Hluboká nad Vltavou 17:3 9 bodů
2. Roudné 8:12 4 body
3. SKP České Budějovice 5:7 3 body
4. Kamenný Újezd 4:12 1 bod

Skupina D

Jankov si proti béčku Táborska vypracoval třígólový náskok, který nakonec ještě ztratil, Táborští otočili zápas ze stavu 1:4 na 5:4. Gólové hody byly k vidění i v duelu Lokotky a Rudolfova. Svěřenci trenéra Čadka sice vedli po půl 3:1, Lokomotiva však zabrala, minutu před koncem strhla utkání na svou stranu a zvítězila 5:4.

1. Táborsko B 18:6 7 bodů
2. Lokomotiva České Budějovice 8:7 5 bodů
3. Jankov 7:8 2 body
4. Rudolfov 6:18 1 bod

Závěrečná část turnaje byla již pořadateli rozlosována. Osm celků postoupilo do dvou semifinálových skupin E a F, z nichž vzejdou pozdější finalisté. Po skončení této fáze si o první místo zahraje vítěz skupiny E s vítězem skupiny F.

16.00 Vodňany - Protivín

Štítky fotbal, Hlubocká zimní liga 2013, výsledky 3.kola, Hluboká nad Vltavou, Milevsko, České Budějovice, Jankov, Český Krumlov, Protivín, Lažiště, Bavorovice, Vodňany, Hrdějovice