Počasí dnes18 °C, zítra15 °C
Čtvrtek 16. května 2024  |  Svátek má Přemysl

Sokolov uštědřil Dynamu první prohru v sezoně

Druhé místo tabulky a žádný inkasovaný gól. S velmi pozitivní bilancí vstupovali fotbalisté Dynama do zápasu čtvrtého kola Fotbalové národní ligy proti Baníku Sokolov. Západočeši však Budějčákům vytřeli zrak, nasázeli za záda Michala Daňka tři branky a urvali všechny body.

První půle šlágru kola mezi druhým a šestým týmem tabulky příliš fotbalové krásy nenabídla. Na šance měly oba soupeři skóre vyrovnané, gólově se ale zaskvěli pouze hosté. Ve 42. minutě chyboval Hanzlík, Blažek vybídl ke skórování Milana Jurdíka a ten se střelou ke vzdálenější tyči nemýlil - 0:1.

Studenou sprchu dostali Jihočeši hned po návratu ze šaten, kdy se po několika okamžicích druhého poločasu sokolovskému Baníku povedla další akce, a David Čada přesným projektilem po centru z pravé strany poslal hosty do dvoubrankového vedení.

Urputná snaha Dynama ke zkorigování nepříznivého skóre byla ve zbylých minutách utkání marná, všechny brankové příležitosti budějckých střelců zůstaly nevyužity. Definitivní tečku za nepovedeným střetnutím udělal v poslední minutě Zbyněk Vondráček.

„Je to pro nás tvrdá facka. Věděli jsme o kvalitách soupeře, ale nedali jsme vyložené šance. Pak jsme před poločasem inkasovali po naší hrubé chybě. Na startu druhé půle jsme znovu dostali gól. Pak jsme vrhli všechno do útoku, ale snaha už byla marná. Dnes bychom nedali gól snad ani kdyby se hrálo do zítřka,“ uvedl po zápase trenér Dynama Pavel Hoftych.

Další zápas čeká Jihočechy v neděli 25. srpna (15.00) v Hradci Králové, doma se představí zase v pátek 30. srpna (18.00) proti Ústí nad Labem.

SK Dynamo České Budějovice - FK Baník Sokolov 0:3 (0:1)

Branky: 42. Jurdík, 47. Čada, 90. Vondráček. ŽK: 2:3 (Rýdel, Ibragimov - Hrubý, Dvořák, Čada). Rozhodčí: Mikel - Paták, Fišer. Střely na bránu: 5:6. Střely mimo: 7:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:18. Diváci: 2376.

Dynamo: Daněk - Klesa (59. Hovorka), Lengyel, Machovec, Hanzlík - Ježdík, Dobal (54. Benát), Rýdel, Chmelo - Linhart, Kalod (75. Ibragimov). Trenér Pavel Hoftych.

Sokolov: Dvořák I. – Blažek (84. Šamánek), Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Vrtělka - Dřížďal (68. Hruška), Kobylík (90. Vaněček), Dvořák II. - Jurdík. Trenér Aleš Jindra.

Štítky fotbal, SK Dynamo České Budějovice, FK Baník Sokolov, Fotbalová národní liga, 4. kolo, HC Dynamo Pardubice, HC Baník Sokolov, Michal Daněk, 2. česká fotbalová liga, David Čada, Pavel Hoftych, FC Baník Ostrava, FC Hradec Králové, FK Ústí nad Labem