Záchrana ligy se zase vzdálila, Dynamo prohrálo s Duklou

Ostudnou prohru schytalo na pražské Julisce prvoligové Dynamo. Přestože budějčtí fotbalisté figurují na posledním místě tabulky, jednoznačný triumf Dukly v poměru 4:0 rozhodně neodráží ambice Jihočechů zachránit se v nejvyšší tuzemské soutěži. Do konce sezony zbývá deset kol.

Kromě dvou šancí Jakuba Řezníčka v úvodních minutách obou poločasů byli svěřenci trenérů Švantnera a Vozábala v utkání proti Dukle Praha prakticky neškodní.

Naopak domácí dokázali hned čtyři z mnoha svých příležitostí přetavit v branku. Dvakrát se trefil Borek, po jednom gólu zaznamenali Pospěch s Božićem.

Příští pátek hrají Budějčáci doma na Střeleckém ostrově. Od 18 hodin tam přivítají přímého rivala ze dna tabulky - mužstvo vedené koučem Františkem Strakou z Příbrami.

FK Dukla Praha - SK Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Branky: 13. a 74. Borek, 43. Pospěch, 72. Božić. ŽK: 1:5 (Hašek - Mkoyan, Rýdel, Černý, Machovec, Ježdík). Rozhodčí: Franěk - Mencl, Gallo. Diváci: 1920.

Dukla Praha: Rada - Romera, Štětina, Božić, Vrzal - Kalouda, Gedeon, Borek - Hašek (78. Engelmann), Pospěch (83. Malý), Albiach Roger (65. Přeučil). Trenér Luboš Kozel.

Dynamo: Daněk - Novák, Mkoyan, Lengyel (80. Ježdík), Machovec - Hora, Rýdel, Černý, Javorek (63. Táborský), Sandro - Řezníček. Trenér Pavol Švantner.

Štítky fotbal, FK Dukla Praha, SK Dynamo České Budějovice, Gambrinus liga, Juliska, Borek, Jakub Řezníček, Pavol Švantner, 1. FK Příbram, František Straka, Luboš Kozel, Střelecký ostrov