David Servis vyhrál v Letňanech a postupuje do poslední fáze kvalifikace. Na soupeře si musí počkat

Hokejisté budějckého David Servisu potvrdili roli favoritů i v důležitém utkání na ledě Letců z Letňan. Vyhráli 6:4 a už nemůžou přijít o první místo. Postupují do další části kvalifikace o druhou ligu.

Do konce kvalifikační skupiny A sice ještě zbývají dva zápasy, ale vítěz už je jasný. Hráči David Servisu mají po třech zápasech tři výhry. Náskok šest bodů je před posledními zápasy, kdy v pátek hraje David Servis doma s Louny a pak v neděli Louny hostí Letňany, dostačující. Letňany mají tři body, Louny žádný.

Zápas v Letňanech byl pro David Servis v kvalifikaci nejtěžší. Po bezbrankové první třetině šli Jihočeši do vedení ve druhé části, kterou vyhráli 2:1. Ve třetí části pak diváci viděli sedm gólů a vítězství David Servisu 6:4.

Jihočeši se mohou těšit z postupu do poslední části kvalifikace, ve které se utkají s vítězem skupiny B. V ní hrají HC Rodos Dvůr Králové nad Labem, HC Junior Mělník, HC Lomnice nad Popelkou a HC Stadion Cheb.  Po třech zápasech ze šesti má zatím nejlepší pozici Dvůr Králové (9 bodů), následuje Lomnice (5), Mělník (3) a Cheb (1).

Po utkání v Letňanech bilancoval nad kvalifikací trenér budějckého týmu Jiří Fedur.

Po třech zápasech máte devět bodů a jistotu postupu.
Samozřejmě jsme spokojení a jsme rádi, že se nám podařilo skupinu vyhrát. Čeká nás sice ještě páteční zápas s Louny, ale ten na našem umístění nic změnit nemůže.

Zhodnoťte zápas v Letňanech.
První třetina byla taková oťukávací a skončila 0:0. Bylo to takové zahřívací kolo. Letňany dobře bruslily, my je předčili v hokejovosti. Pak jsme odskočili na dvě branky. Domácí snížili a do třetí třetiny jsme šli s jednogólovým vedením. Postupně jsme pak odskočili na 5:1. Letňany snížily na 5:3, pak jsme dali šestý gól a skončilo to 6:4.

Sledujete kvalifikační skupinu B?
Zatím ještě ne. Jen malinko jsme se dívali na průběh, ale týmy jsme nezkoumali.

Jakým systémem se bude poslední část hrát?
Mělo by se hrát systémem doma – venku a měli bychom začínat doma.

Takže na dva vítězné zápasy nebo na skóre?
Ještě to nemáme potvrzené, ale předpokládáme, že to bude na dva vítězné zápasy.

V pátek vás čeká poslední zápas ve skupině s Louny. Budete některé hráče šetřit?
V Letňanech nám chyběli dva hráči, takže jsme rádi, že máme čas na regeneraci. Je otázka, jestli se v pátek bude vůbec hrát. O nic nejde a náklady na cestování jsou docela velké. Pokud se bude hrát a někdo nebude stoprocentně v pořádku, tak ho do zápasu nepošleme.