Počasí dnes14 °C, zítra21 °C
Pátek 3. května 2024  |  Svátek má Alexej

Poslední desetiminutovka David Servisu nevyšla. Třikrát inkasoval a nebodoval

Jak prohrát výborně rozehraný zápas ukázali hokejisté budějckého David Servisu. S Moravskými Budějovicemi vedli ke konci druhé třetiny 2:1, ale nakonec prohráli 2:5.

Lepší vstup do zápasu měl soupeř z Vysočiny, který šel do vedení v šesté minutě při dvojnásobné přesilovce. Po kombinaci s Mikešem se trefil Lukáš Havel – 0:1. Největší šanci na vyrovnání v první třetině měl Točík. V 19. minutě jel trestné střílení ale proti brankáři Dudáčkovi neuspěl.

Až před polovinou zápasu se fanoušci David Servisu mohli radovat z premiérové trefy ve druhé lize na domácím ledě. Obránce Břečka našel svým pasem matadora Rudolfa Suchánka, který svou šancí nepohrdl – 1:1. A za necelé tři minuty Jihočeši stav otočili. Při hře 4 na 4 dokázal využít více prostoru na ledě Jiří Hanzal – 2:1.

Bohužel pro domácí srovnaly Moravské Budějovice ještě ve druhé třetině (ve 38. minutě), když se podruhé prosadil Lukáš Havel – 2:2. První polovině třetí části nabídla několik šancí, ale jak domácí Spáčil, tak ani hostující Dudáček puk za svá záda nepustili. Rozhodující moment přišel v 52. minutě. Ve vlastním oslabení ujel Lukáš Nováček a propálil Spáčila – 2:3.

O minutu později se opět Lukáš Nováček prosadil podruhé a hosté rázem vedli o dva góly – 2:4. To s domácím týmem zacloumalo, a i když se snažil, gól se mu již vstřelit nepodařilo. Sekundu před koncem navíc při hře bez brankáře navýšil vedení hostujícího týmu Roman Mikeš – 2:5.

HC David Servis – HC Moravské Budějovice 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 29. R. Suchánek ml. (Břečka), 32. J. Hanzal (Žáček) – 6. L. Havel (Mikeš), 38. L. Havel (Nováček), 52. Nováček, 53. Nováček (Mikeš), 60. Mikeš (Šťáva). Rozhodčí: St. Mertl – J. Mertl, Horažďovský. Vyloučení: 10:15, navíc Mikeš, Nováček (oba M. Budějovice) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 139.

HC David Servis Č. Budějovice: Spáčil (Kůdela) – Zich, Matoušek, Škopek, Žáček, Chaloupka, Břečka – Hanzal, Suchánek, Fleischman– Točík, Bílek, Šesták – Bárta, Ferebauer, Vylíčil.

HC Moravské Budějovice 2005: Dudáček (Dusík) – Šťáva, Švanda, Sobotka, Kliment, Kovář, Pelikán – Havel, Mikeš, Nováček – Rytnauer, Krutiš, Horký – Lupač, Matějka, Hačecký – Beran.

Štítky Lukáš Havel, Moravské Budějovice, Rudolf Suchánek, Jiří Hanzal, HC Moravské Budějovice 2005, FC Vysočina Jihlava