Počasí dnes21 °C, zítra22 °C
Úterý 14. května 2024  |  Svátek má Bonifác

Motor veze z horkého přerovského ledu tři body

Takový zápas na venkovním hřišti Motor potřeboval. V Přerově mu konečně vyšel začátek zápasu a rychle vedl. Domácí sice ve druhé třetině vyrovnali, ale ve třetí nastříleli Jihočeši tři branky a nakonec si odváží zasloužené vítězství 4:2.

První šance v zápase přišla už po 35 sekundách hry. Čermák však tečoval mimo. Ve čtvrté minutě ale zahrozili také domácí. Po nepovedené rozehrávce se zjevil sám před Gábou Goiš, se svým bekhendovým blafákem však neuspěl. Z pravého kruhu po pár minutách pálil Chovan, ale trefil tyč. Před Horčičkou pak byl závar, ten se však roztáhl a puk do branky nepustil. Osmnáct sekund před koncem první části se Jihočeši prosadili. Od modré čáry pálil Zíb, touš se od zadního mantinelu dostal k Lukáši Žálčíkovi a ten už snadno dorazil do prázdné branky.

V úvodu druhé části ujeli Přerovští dva na jednoho. Popelka si počkal na najíždějícího Goiše, ten však minul. Poté ale přišlo vyrovnání domácích. Marek Sikora vystřelil z velkého úhlu, ale puk propadl hostujícímu brankáři mezi rukou a tělem.  Jinak se hrál v prostřední části vyrovnaný hokej, kde bylo vyložených šancí jako šafránu.

Skvělý vstup do poslední dvacetiminutovky měl hostující Motor. Hned po osmnácti sekundách adresoval milimetrovou přihrávku na hůl Miloslava Čermáka, který jen nastavil hokejku a poslal českobudějovické hokejisty opět do vedení. A pro Jihočechy bylo ještě lépe ve 48. minutě. Při přečíslení tři na dva dostal puk mezi kruhy obránce Lukáš Zíb a zamířil přesně pod Horčičkovu vyrážečku. Hned vzápětí však přišla odpověď domácích. Novotného střelu od modré Gába pouze vyrazil a z brankoviště se následně prosadil Lubomír Kovařík. Dvě a půl minuty před koncem se domácí uchýlili ke hře bez brankáře. Motoru se v závěru ještě naskytla přesilová hra, ve které Přerov opět odvolal brankáře. Toho využil Tomáš Nouza a dal tak konečnou podobu výsledku. Motor zvítězil 4:2.

V dalším zápase čeká Motor v pondělí 7. listopadu Prostějov. V Budvar aréně se odehraje od 17 hodin retro utkání k 70. výročí od založení Budvar arény.

HC ZUBR Přerov – ČEZ Motor České Budějovice 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 22. Sikora, 50. Kovařík (Novotný, Goiš) - 20. Žálčík (Zíb), 41. Čermák (Rob, Chovan), 48. Zíb (Škoda, Heřman), 60. Nouza (Čermák). Vyloučení: 4:4 + Heřman (BUD) 10 min os. Využití: 0:1. Diváci: 2673. Rozhodčí: Trombík – Gančařík, Konvička.

HC ZUBR Přerov: Horčička (Huf) – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Vágner, Zbořil, Pala – Podešva, Procházka, Dostálek – Popelka, Kovařík, Goiš – Sikora, Sýkora, Plášek – Kratochvíl J., Kratochvíl M., Král.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Suchánek, Žovinec, Pavlin, Vráblík, Mazanec, Zíb, Mucha – Chovan, Rob, Čermák – Nouza, Škoda, Heřman – Žálčík, Babka, Kuchejda – Točík, Doktor.

Štítky Madeta Motor České Budějovice, HC Zubr Přerov, Miloslav Čermák, Lukáš Zíb, Marek Sikora, Tomáš Nouza, HC Škoda Plzeň, Budvar aréna, LHK Jestřábi Prostějov