Motor prohrál poslední zápas sezony ve Varech o jeden gól

Nejtěsnějším možným rozdílem prohráli hokejisté ČEZ Motor České Budějovice na ledě Energie Karlovy Vary. Výsledek 0:1 trochu korunuje ofenzivní problémy Jihočechů v baráži, kteří měli s koncovkou delší dobu problémy.

Motor nechal pro poslední zápas sezony, ve kterém mu už o nic nešlo, odpočívat prvního gólmana Kváču a do branky nasadil Gábu. Záda ze střídačky mu kryl Bláha. V první třetině diváci moc vyložených šancí neviděli, a to ani při přesilovce Jihočechů z úvodu zápasu. Vary v první třetině vyslaly na Gábu osm střel a se všemi si brankář Motoru dokázal v pohodě poradit. Asi největší šanci měl ve 12. minutě Beránek, který pálil z mezikruží.

Karlovarští vstoupili aktivně i do prostřední části a měli hned v úvodu několik šancí. Skuhravý ale přestřelil a Beránek si nepřišel na pozorného Gábu. První a jediný gól utkání vstřelili domácí v polovině zápasu, kdy špatnou rozehrávku Muchy využil v samostatném úniku Jakub Flek – 1:0. Jihočeši dokázali v dalších minutách zamknout Energii před Honzíkem, ale gól nedali. Pak se museli dvakrát bránit v oslabení a ani při početní nevýhodě se stav nezměnil.

Ve třetí třetině měl místy Motor více ze hry, ale do šancí se dostával stejně jako v minulých barážových zápasech hodně těžko. Když už se pak dostal do zakončení, poradil si s hostujícími pokusy brankář Honzík. Deset minut před sirénou byl vyloučen domácí Harkabus, ale ani při přesilovce Jihočeši nesrovnali. Za tři minuty měli hosté další početní výhodu a ani v ní Honzíka nepřekonali. V 56. minutě měli domácí štěstí, když po dělovce Nováka zazvonila tyč. Hostům se nepovedlo vyrovnat ani při závěrečné hře bez brankáře a se sezonou se Motor rozloučil těsnou porážkou 0:1. V barážové tabulce skončil Motor na posledním čtvrtém místě.

HC Energie Karlovy Vary - ČEZ Motor České Budějovice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Flek. Rozhodčí: Hodek, Šír – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváků: 4 291.

Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – M. Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Kindl, V. Tomeček – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – O. Beránek, Dušek, Flek – Harkabus, M. Zadražil, Kohout

České Budějovice: Gába (Bláha) – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Mucha, Vráblík, Žovinec – Chovan, Vak, Čermák – Nouza, Vlček, Heřman – Dostálek, Rob, Hřebejk – Šulek, J. Bárta, Babka

Štítky Madeta Motor České Budějovice, HC Energie Karlovy Vary, Jakub Flek, Tomáš Dvořák, Vladimír Čech