pátek 12. srpna 2022 Klára

Motor podepsal Nedorosta a Kachyňu. Další posily hledá i v zámoří

Vedení hokejového klubu ČEZ Motor České Budějovice potvrdilo příchod jihočeského patriota a výborného útočníka Václava Nedorosta. Klub dále jedná o prodloužení smlouvy s Vlčkem, Heřmanem a Muchou. Na odchodu je bek Suchánek.

Velkou posilou pro sezonu 2017/2018 má být Václav Nedorost, který se vrací na jih Čech po působení v KHL. Podle Bednaříka měl přijít už v lednu, ale kvůli zranění to nedopadlo. Smlouvu by měl mít Nedorost podepsanou do konce sezony. „K Nedorostovi intenzivně hledáme hráče ze zámoří. Působí tam jak Václav Prospal, tak Jaroslav Modrý, kteří mají spoustu kontaktů a v tomto směru nám hodně pomáhají. Věřím, že se nám podaří najít nadstandardní hráče pro první ligu,“ řekl generální manažer Stanislav Bednařík.

Přestupové období začalo o půlnoci a v nejbližších týdnech se bude tvořit kádr pro A-tým do nadcházející sezony ve WSM lize. Po vyjádření generálního manažera je jasné, že v klubu už dále nebude působit rázný obránce Jakub Suchánek. „Jednání naopak pokračují s Muchou, Heřmanem a Vlčkem, kde to z mého pohledu vypadá nadějně. Suchánek se rozhodl využít jiné nabídky.

S týmem nepokračují ani Nouza a Rob, kteří mají podle dostupných informací zamířeno do extraligové Dukly Jihlava. Rob by měl ale zůstat hráčem Motoru a do Dukly jít na hostování. „Věřím, že Rob v Motoru ještě neřekl poslední slovo. Ze zámoří se vrací navíc talentovaný obránce Ondřej Kachyňa. Je to mládežnický reprezentant, má ambice dostat se na mistrovství světa do 20 let a za Motor už si připsal nějaké starty v předloňské baráži,“ dodal Bednařík.

Autoři | Foto homas Heide (originally posted to Flickr as IMG_2450) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons | Zdroj s využitím TZ

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.