Průměr téměř bod na zápas měl v základní části hokejové extraligy chomutovský útočník Michal Vondrka. I díky němu se tým dostal až do semifinále extraligy a bývalý hráč Českých Budějovic si za své výkony odnesl cenu pro hokejistu sezony 2016/2017.
Čtyřiatřicetiletý Vondrka má za sebou bodově nejvydařenější sezonu v extralize. V 51 zápasech základní části nasbíral 46 bodů za 23 branek i asistencí. V kanadském bodování soutěže skončil na 5. místě. Navíc se mu dařilo i v play-off, kde během 17 startů zaznamenal 14 bodů za 10 branek a 4 asistence.
„Byla to náročná sezona, v níž jsem byl herně hodně vytížený, za což jsem však rád. Musím za ni poděkovat ostatním. Že tu stojím, není jen má zásluha, ale celého týmu a mé pětky, v níž jsem hrál. Hlavně pak Ivana Humla, který k nám přišel a s nímž nám to v této sezoně strašně sedlo,“ řekl Michal Vondrka pro ČTK po převzetí trofeje .
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám