Počasí dnes24 °C, zítra25 °C

Motor v Ústí gól nedal a skončila mu vítězná série

Českobudějovičtí hokejisté odjeli ze severu Čech bez zisku jediného bodu. Prohráli 0:2 a opět se trápili v koncovce. V pondělí se Motor utká ve šlágru kola s Karlovými Vary.

Šancí a střel měli Jihočeši dostatek, ale bohužel ani jednou nedokázali brankáře Soukupa překonat. Domácí se poprvé trefili na začátku druhé třetiny pouhou jednu sekundu před koncem jejich přesilové hry. Vyloučení Nedorosta potrestal střelou z úhlu Antonín Melka - 1:0.

Druhý gól Ústí nad Labem dalo až v 50. minutě, kdy měl paradoxně tlak Motor. Do úniku se dostal David Merta a proti Gábovi si věděl rady. Puk poslal do horní části branky nad vyrážečku hostujícího brankáře - 2:0. Na nepříznivý stav již Jihočeši nedokázali reagovat.

V dalším utkání se v pondělí utká Motor doma ve šlágru kola s Karlovými Vary. Již zítra se mohou čtenáři Budějcké Drbny těšit na soutěž o 4 vstupenky.

HC Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor České Budějovice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Melka (Smolka, Roubík), 50. D. Merta (Vrdlovec, M. Zdvořáček). Rozhodčí: Čech, Kopeček – Toman, Coubal. Vyloučení: 3:3, navíc Čermák 10. Využití: 1:0. Diváků: 1 963.

Ústí: Soukup (J. Dlouhý) – Husák, Bernad, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Hes, Mlčoch – Melka, Roubík, Smolka – D. Merta, Vrdlovec, Dufek – Gengel, Najman, P. Kousal – Severa, Sladkovský, L. Volf

Motor: Gába (Kváča) – Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost – Crowder, Galamboš, Dostálek – L. Květoň, Toman, Heřman – Šulek, Doktor, Marek

Štítky ČEZ Motor České Budějovice, hokej, Ústí nad Labem, prohra, FK Ústí nad Labem, Madeta Motor České Budějovice, HC Energie Karlovy Vary, Česko, Antonín Melka, HC Slovan Ústí nad Labem, Drbna.cz