Motor srazil třetiligový Endál. Slavia udolala Jihočechy 2:1

Lukáš Endál byl ústřední postavou hokejového zápasu mezi pražskou Slavií a budějckým Motorem. Havlíčkobrodský třetiligový hráč přišel do Slavie před dnešním utkáním na střídavé starty a byl u obou branek domácích. Motor doplatil na svá vyloučení.

Domácí tým vstřelil první i druhou branku v přesilové hře. V první třetině potrestal hákování Mitche Fillmana po Endálově vybídnutí Lukáš Nedvídek, který pálil z mezikruží po přihrávce zpoza branky – 1:0. Druhý gól dala Slavia v samém závěru druhé třetiny, kdy střelu Drtinu od modré čáry tečoval Lukáš Endál šikovně zády k brance přesně mezi Kváčovy betony.

Tímto gólem šli domácí podruhé v utkání do vedení, protože na začátku druhé třetiny srovnával na 1:1 parádní sólo akcí přes dva protihráče Timothy Crowder, který si smlsnul svým blafákem i na brankáři Frodlovi. Oba týmy měly během první a druhé třetině hodně šancí, které ale buď končily střelou mimo, nebo dokázali zasáhnout skvělými zákroky oba brankáři.

Ve třetí třetině měl velkou šanci na srovnání stavu obránce Pavlin. V přesilové hře ale bohužel pro hosty orazítkoval kotouč po jeho střele jen horní tyč. V další obrovské šanci pak Crowder zamířil těsně vedle a Slavia si tak pomalu kráčela pro velmi cenné vítězství.

Tři minuty před koncem třetí třetiny zatlačil Motor svého soupeře před Frodla a měl obrovský tlak. Ten gradoval 87 sekund před sirénou, kdy vyhodil Růžička puk mimo hrací plochu. Trenér hostí Marian Jelínek reagoval po vyhraném buly odvoláním Petra Kváči a vsadil na výhodu dvou mužů v poli - 6 na 4.

Závěrečná pasáž hry se ale hostům nepovedla a Slavia získala tři body za těsné vítězství.

HC Slavia Praha – ČEZ Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Nedvídek (Endál, L. Krejčík), 39. Endál (J. Drtina, Nedvídek) – 22. Crowder (Pýcha). Rozhodčí: Dědek, Obadal – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:6, navíc Heřman (ČB) 10. Využití: 2:0. Diváků: 1 658.

Slavia: Frodl (Polívka) – J. Drtina, J. Novák, Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička – L. Krejčík, Nedvídek, Endál – Jankovský, Šafránek, Kubica – M. Ondráček, Šagát, M. Kadlec – Kopta, Šteiner, Vracovský

Motor: Kváča (Gába) – Fillman, Vráblík, Kutlák, Marcel, Pavlin, Pýcha – Nedorost, Galamboš, Čermák – Heřman, Vlček, Dostálek – Toman, Pajič, Crowder – Marek, Doktor, Šulek

Štítky ČEZ Motor České Budějovice, hokej, Slavia Praha, HC Slavia Praha, Lukáš Endál, SK Dynamo České Budějovice, Madeta Motor České Budějovice, Lukáš Nedvídek, Marian Jelínek