Počasí dnes20 °C, zítra19 °C
Sobota 11. května 2024  |  Svátek má Svatava

Fauly kazily utkání Motoru s Frýdkem-Místkem. Jihočeši vyhráli o tři branky

Třiatřicáté kolo hokejové WSM ligy poslalo na jih Čech HC Frýdek-Místek, se kterým si ČEZ Motor České Budějovice poradil 4:1. Hostující tým dostal v utkání čtyřikrát osobní desetiminutový trest. Celkem bylo rozdáno 78 trestných minut.

Po úvodním oťukávání zahrozil jako první Motor ve 4. minutě. Pěknou individuální akci předvedl Galamboš proti dvojici protihráčů. Dostal se skrz ně až před gólmana, kde byl mírně zahákován mimo dohled rozhodčích a brankář Daneček tak nakonec zasahovat nemusel. Z protiútoku po chybě obrany domácích vystřelil Frýdek od modré a puk tečoval do branky Martynek. Rozhodčí gól naštěstí pro domácí neuznali kvůli údajnému zásahu vysokou holí.

Po nezáživné pasáži hry se poprvé měnilo skóre při přesilovce Motoru v 15. minutě. Unavenost hostující čtyřky dokonale využil Václav Nedorost, který si neměl s kým nahrát, tak prostě vystřelil švihem z pravého kruhu přesně pod horní tyč – 1:0. První část druhé třetiny se nesla v duchu domácí převahy, které však chyběla střelba.

Velkou možnost navýšit vedení dostali domácí ve 25. minutě, kdy hráli 80 sekund přesilovku 5 na 3. Střelu Kutláka ale pohotově chytil Daneček a více Českobudějovičtí nevymysleli. Jednou trefili boční síť a jinak se dokázali sami vyhnat z pásma. Až za další dvě minuty se diváci zvedali ze sedaček. Po nahození Kutláka puk chytře tečoval Rok Pajič – 2:0.

Sedm minut před koncem druhé třetiny měli i hosté výhodu dvou mužů v poli. Třiadevadesát sekund bylo pro domácí hodně perných, ale tlak Frýdku-Místku ustáli. Několikrát se blýskl svými zákroky gólman Kváča, který po výborné hře Vráblíka dokázal i vyhodit puk až ke svému protějšku. Ve 37. minutě zopakoval svou střelu z první třetiny Václav Nedorost, který znovu švihem krásně překonal Danečka – 3:0.

Třináct minut před koncem třetí třetiny hodil hokejkou Růžička, čímž zamezil vystřelit Robovi. Sudí nařídil nájezd, který se ale Čermákovi vůbec nepovedl. Puk mu ve finální fázi sjel z hole. V jednom momentu byli na trestné lavici i čtyři hráči hostí, protože kvůli nesportovnímu chování dostali v utkání celkem čtyři osobní desetiminutové tresty.

Frýdek-Místek i tak dokázal při hře 5 na 5 snížit. Necelých devět minut před koncem třetí třetiny obelstil Kváču blafákem Rostislav Martynek – 3:1. I poslední část zápasu byla rozdělena častými vyloučeními. Zajímavostí je, že dvakrát byl vyloučen za podražení i brankář Frýdku-Místku.

A právě při jeho druhém trestu vrátil tříbrankové vedení domácím po souhře s Robem u tyčky číhající Martin Heřman – 4:1. Zbytek zápasu si domácí tým i přes zvýšené emoce pohlídal a získal další tři body.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Nedorost (Rob, F. Novák), 29. Pajič (Kutlák, Kučný), 37. Nedorost (F. Novák), 55. Heřman (Rob, Nedorost) – 52. Martynek (Kofroň, Pechanec). Rozhodčí: Kostourek, Sýkora – Malý, Šimán. Vyloučení: 9:10, navíc Bárta (České Budějovice) 10 - Martynek, Zahradníček, Christov, Růžička (všichni Frýdek-Místek) 10. Využití: 3:0. Diváků: 6 047.

České Budějovice: Kváča (Gába) – Kutlák, Kučný, Pavlin, Pýcha, Fillman, Vráblík, F. Novák – Dostálek, Pajič, Nedorost – M. Bárta, Rob, Čermák – Heřman, Galamboš, Jonák – Káník, Vlček, Doktor.

Frýdek-Místek: L. Daneček (Strmeň) – Bartko, Zahradníček, Piegl, L. Kovář, Matyáš, D. Stránský – Štumpf, Pechanec, Marek Růžička – Bajtek, Franek, Martynek – Klimša, Kvasnica, Christov – Przybyla, J. Kalus, Kofroň

Fauly kazily utkání Motoru s Frýdkem-Místkem

Sobota, 23. prosince 2017, 00:30

Frýdeckomístecký trenér Marek Malík, hokejista s bohatými zkušenostmi z NHL, během zápasu jen těžko držel emoce na uzdě
Roman Vráblík v oslabení sleduje počínání Marka Růžičky

Štítky ČEZ Motor České Budějovice, hokej, WSM liga, Frýdek-Místek, HC Frýdek-Místek, Madeta Motor České Budějovice, SK Dynamo České Budějovice, Václav Nedorost, Rostislav Martynek, Česko, Rok Pajič, Martin Heřman, Marek Růžička