Dva zápasy nemusí nic znamenat, říká útočník budějckého Motoru Josef Mikyska

Ani druhé semifinále hokejové WSM ligy se před domácím publikem budějckému Motoru nevydařilo, když s Kladnem prohrál po prodloužení 2:3. Středočeši tak vedou sérii 2:0 a vyřazovací bitva se přesouvá na jejich led. Českobudějovický forvard Josefa Mikyska, který ve druhém vzájemném utkání strávil na ledě necelých třináct minut a vyhrál šest z jedenácti buly, tvrdí, že dva zápasy ještě nemusí nit znamenat.

Chybělo opravdu málo k tomu, abyste vyrovnali sérii.
Hrálo se vynikající utkání play-off. Bojovali jsme, diváci nás hnali kupředu. Tlačili jsme na ně, ale bohužel nám soupeř z nahození vyrovnal a v prodloužení rozhodl.

Do zápasu jste vstoupili skvěle. Měli jste tlak, dali jste úvodní branku. Nebyla škoda, že jste z tlaku nevytěžili více?
Říkali jsme si, že do nich půjdeme. Myslím si, že se nám to dařilo velkou část zápasu. Dali jsme z toho první branku, ale bohužel to nakonec nedopadlo tak, jak jsme si představovali.

Sám jste střílel z dobré pozice. Co chybělo?
Měl jsem to zřejmě tlačit více pod břevno. Otevřelo se mi to tam, zkusil jsem ji, ale Cikánek to chytil. Škoda.

Oba zápasy se hrál naprosto vyrovnaný hokej. Je třeba nepolevit v úsilí a věřit, že se série v dobré obrátí?
Už po zápase v kabině jsme si řekli, že stále není nic rozhodnuto a soupeř musí uhrát ještě dva zápasy, což je v takto vyrovnané sérii hodně. My nadále půjdeme za vítězstvím a určitě se sérií něco uděláme.